REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Uwaga: zmiana daty stypy. Windows 10 Mobile pod respiratorem miesiąc dłużej

Microsoft zmienił datę końca wsparcia technicznego dla Windows 10 Mobile. System dostanie w przyszłym miesiącu jeszcze jeden zestaw poprawek. Nie jest jasne skąd zmiana decyzji.

16.12.2019
12:15
Zmiana planów. Wsparcie techniczne dla Windows 10 Mobile wydłużone
REKLAMA
REKLAMA

Windows 10 Mobile według pierwotnych planów miał otrzymać ostatnią aktualizację w swojej historii kilka dni temu. Grudzień miał być ostatnim miesiącem, w którym platforma ta objęta była wsparciem technicznym. Od tego czasu system miał nie otrzymywać już łatek bezpieczeństwa, aktualizacji związanych z jakością czy stabilnością a także ma stracić gwarancję działania na nim poszczególnych usług.

Z jakiegoś powodu datę jego ostatecznej śmierci odroczono o miesiąc. Windows 10 Mobile będzie serwisowany do połowy stycznia, a wsparcie techniczne wygaśnie dokładnie wtedy, gdy wygaśnie obsługa serwisowa Windowsa 7.

Skąd zmiana planów na koniec wsparcia dla Windows 10 Mobile? Mam dwie teorie.

REKLAMA

Pierwsza jest ciut groźna. Microsoft mógł odnaleźć w Windowsie 10 i jego mobilnej odmianie nową, krytyczną i groźną usterkę w zabezpieczeniach. W teorii mógłby sprawę zignorować, bo przecież data zakończenia okresu serwisowego była znana od długiego czasu. Firma mogła jednak zdecydować, z uwagi na powagę tej rzekomej usterki, na jeszcze jeden gest łaski – by ostatni użytkownicy telefonów z Windowsem nie padli ofiarą masowych cyberataków.

Druga teoria związana jest z faktem, że Microsoft mógł najzwyczajniej w świecie… zapomnieć o tym, że użytkownicy Windowsa 10 Mobile zostają na lodzie. Dla Windowsa 7 w ostatniej aktualizacji przygotowano planszę informującą użytkowników, że korzystanie z tej platformy stanie się niebezpieczne. Jest możliwe, że taką samą planszę Microsoft przygotował dla Windowsa 10 Mobile – a styczniowa aktualizacja będzie ostatnią szansą na jej wdrożenie, skoro w grudniu się (według zmyślonej teorii) nie udało.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA