REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Ekologia

Do restauracji Pizza Hut wjeżdża pizza z Beyond Meat zamiast mięsa. Rusza MEATamorfoza

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia w wybranych restauracjach sieci Pizza Hut w Warszawie pojawi się MEATamorfoza, czyli pizza ze sztucznym mięsem.

Meatamorfoza - Pizza Hut eksperymentuje ze sztucznym mięsem
REKLAMA
253 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Jest to odpowiedź na trend ograniczenia mięsa w codziennej diecie. Pizza Hut chce zatem bohatersko udowodnić, że nawet w przypadku tak kultowego dania jak pizza można z powodzeniem reagować na trendy.

MEATamorfoza w Pizza Hut, czyli pizza z alternatywnym mięsem

Aha. Ciekawe, czy w Pizzy Hut słyszeli o Marghericie? Albo, nie wiem, o Marinarze? Albo o kilkudziesięciu innych pizzach, na które od zarania dziejów nikt nie nakłada mięsa? No ale dobrze, dość już złośliwości, wiadomo o co chodzi - burgerownie, w tym największe fast foody, wprowadzają do swojej oferty sztuczne mięso, więc Pizza Hut musi odpowiedzieć tym samym.

I odpowiada. Na razie nieśmiało. MEATamorfoza to bowiem oferta limitowana. Pizzę będziemy mogli zjeść w restauracjach Pizza Hut z obsługą kelnerską w Warszawie (lista poniżej) od 18.12 do wyczerpania zapasów. Niestety, nie zamówimy jej w opcji z dostawą do domu.

 class="wp-image-1058598"

Im mniej mięsa tym lepiej. Dla wszystkich

— Jesteśmy świadomi, jak ważnym trendem jest ograniczanie ilości jedzonego mięsa. Trzymamy rękę na pulsie i chcemy wyjść naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu jego roślinnymi alternatywami. Prognozy dla rynku gastronomicznego są jasne: z roku na rok przybywa osób, które decydują się na dietę roślinną – mówi Tomasz Kwieciński, Digital Communication Manager Pizza Hut.

Jest popyt, a więc jest też i podaż. Można się oczywiście trochę podśmiewać z tego, że Pizza Hut zachowuje się trochę, jakby nie słyszała do tej pory o pizzy bez mięsa, ale to drobny szczegół. Sieć z pewnością chce zwrócić na siebie uwagę osobom, które od dawna zastanawiały się nad porzuceniem (lub chociaż mocnym ograniczeniem) mięsa, ale nie robiły tego właśnie ze względu na niewygody związane z brakiem wegetariańskich opcji na mieście.

Dziś nie ma z tym już większego problemu. Nawet na stacjach benzynowych w Polsce nie ma już większego problemu, żeby zjeść wegetariański posiłek.

Popularyzacja diety tego typu na pewno pomoże nam w zmianie przyzwyczajeń i ograniczeniu globalnej konsumpcji mięsa. Była to zresztą jedna z kwestii poruszanych na szczycie klimatycznym w Madrycie.

Z prognoz naukowców wynika, że jeśli od 2030 r. uda nam się stopniowo zmniejszać zapotrzebowanie na mięso ze zwierząt hodowlanych, być może będziemy w stanie mocno spowolnić ocieplanie się globalnego klimatu.

REKLAMA

Nie pozostaje mi nic innego, aby życzyć Pizzy Hut jak największego udziału w tej akcji. Szkoda, że pizza z Beyond Meat została na razie wprowadzona, jako oferta czasowa. Zawsze jednak zostaje margherita...

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA