REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie

Świetna podróż w czasie. Czego szukaliśmy w Google niemal 10 lat temu?

Wiemy, że w tym roku nasze głowy zaprzątały wybory, ceny koni, ukraińskie seriale i polityka, ale co było niemal 10 lat temu? Google zaprasza nas w podróż sentymentalną do 2010 r. 

11.12.2019
17:31
Czego szukaliśmy w Google 10 lat temu? Chatroulette, Biebera i Nokii
REKLAMA
REKLAMA

Okrągłe daty sprzyjają wspominkom, a że 2020 r. zbliża się wielkimi krokami, postanowiliśmy przypomnieć, czym fascynował się świat niemal 10 lat temu. Wyciągajcie chusteczki, będzie sentymentalnie.

Od 10 lat chcemy rozmawiać z nieznajomymi

W 2010 r. zapanował na świecie szał na Chatroulette. Dziś mało osób pamięta o jej istnieniu, ale to była strona, która dobierała w pary dwie zupełnie sobie obce osoby i łączyła ich za pomocą prywatnego czatu, na którym można było do siebie pisać, rozmawiać ze sobą lub z dumą wymienić się za pomocą kamerki wizerunkiem swoich cennych rodowych klejnotów (tak, to jest eufemizm). Jednym słowem – przednia zabawa, o której nikt już dziś nie pamięta, choć to nie znaczy, że nikt nie próbuje podobnego pomysłu zrealizować. Google w swoim zestawieniu najlepszych aplikacji na Androida wyróżnił w tym roku Ablo. Aplikację, która zachęca do rozmawiania z nieznajomymi. Brzmi znajomo?

 1. Chatroulette
 2. iPad
 3. Justin Bieber
 4. Nicki Minaj
 5. Friv
 6. Myxer
 7. Katy Perry
 8. Twitter
 9. Gamezer
 10. Facebook

Koniec świńskiej grypy

W swoich zestawieniach Google wyróżniał wtedy jeszcze kategorię wyszukiwań najszybciej tracących na popularności. W czerwcu 2009 r. WHO w ogłosiła najwyższy stopień zagrożenia wirusem A/H1N1 oznaczający pandemię świńskiej grypy, a wszyscy rzucili się do klawiatur sprawdzać, co to takiego. Po roku zagrożenie zostało odwołane i o „Swine Flu” wszyscy zapomnięli.

 1. Swine Flu
 2. WaMu
 3. New Moon
 4. Mininova
 5. Susan Boyle

Elektronika

Kolejna kategoria, którą (niestety) z czasem Google porzucił. Dominacją w elektronice dzieliły się wtedy Nokia i Apple. Swoją pozycję zdołało zaznaczyć także HTC z telefonem z dumą podkreślającym swoją gotowość na 4G.

 1. iPad
 2. iPhone 4
 3. Nokia 5530
 4. HTC EVO 4G
 5. Nokia N900

Rozrywka

REKLAMA

W tym roku wyszedł też pierwszy album Justina Biebera i cały świat sprawdzał, kim jest ten dzieciak, który szturmem wziął serca ich dzieciaków. Nie samym Bieberem jednak uszy człowieka żyją. Gust muzyczny świata uzupełniła czerpiąca z latynoskich rytmów Shakira i rapujący Eminem.

 1. Justin Bieber
 2. Shakira
 3. Eminem
 4. Netflix
 5. YouTube
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA