REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Smartfony zastąpiły już gotówkę. Te z Androidem 11 zastąpią też dowód osobisty i prawo jazdy

Nikogo już nie dziwi płacenie w sklepie telefonem lub zegarkiem. Google jednak chce, by telefony sprawiły, że portfel nam będzie całkowicie zbędny. Android 11 ma pozwolić na przechowywanie prawa jazdy czy dowodu osobistego.

05.12.2019
12:15
Telefony z Androidem 11 zastąpią nam dokumenty
REKLAMA
REKLAMA

Najważniejszymi ogłoszeniami trwającej konferencji Snapdragon Technology Summit bez wątpienia były nowa generacja procesorów mobilnych oraz wykrywający wiele palców równocześnie czytnik linii papilarnych. Neowin informuje jednak o jeszcze jednej, bardzo ciekawej nowości. Nie pochodzi ona od Qualcomma, a więc firmy organizującej konferencję, a od będącego jej gościem Google’a.

Google wykorzystał swój czas by opowiedzieć o nowym API, jakie trafi do Androida 11. Nazywa się ono identy credentials i służy do tego, co nazwa sugeruje. A więc by zapewniać aplikacjom w bezpieczny sposób informacje o naszej tożsamości.

Android 11 z dokumentami: dowodem tożsamości, prawem jazdy, paszportem…

android 11 dokumenty class="wp-image-1052041"
android 11 dokumenty

Google chce, byśmy mając telefon z Androidem 11 mogli całkowicie zrezygnować z noszenia portfela. Karty płatnicze i gotówkę zastąpił nam już Google Pay. Dowód osobisty, prawo jazdy i pozostałe dokumenty ma nam zastąpić wspomniane wcześniej API.

REKLAMA

Niestety prezentacja związana z Androidem 11 trwała bardzo krótko, nie znamy więc żadnych szczegółów technicznych tego mechanizmu. Zastanawiam się jednak nad formalnymi wymogami. Wprowadzenie stosownej funkcji do systemu to jedno, ale przecież cyfrowe wersje dokumentów muszą być uznawane: w urzędach, bankach, na lotniskach, przez policjantów i tak dalej. Na razie nie jest jasne jak Google planuje to rozwiązać.

Podobnież niewiele informacji mamy na temat Androida 11. System jest na razie we wczesnej wersji rozwoju, pojawi się prawdopodobnie dopiero w drugiej połowie przyszłego roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA