REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Wdrożenie pracownika nie musi być czasochłonne. Workspace One to wymarzone narzędzie dla adminów

Workspace One doczekał się bardzo praktycznego uaktualnienia. Cyfrowa platforma od Vmware przygotuje nowego pracownika do korzystania z zasobów firmowych zanim przekroczy progi nowego biura.

05.11.2019
16:07
vmware workspace one
REKLAMA
144 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Jak wyglądają pierwsze dni nowego pracownika w firmie? Zazwyczaj nie są one przeznaczane na faktyczną pracę. Delikwenta lub delikwentkę trzeba przecież wdrożyć. Przyjąć zamówienie na służbowy komputer. Zapewnić dostęp do cyfrowych zasobów firmy. Założyć konto intranetowe. I wykonać wiele innych czynności.

W teorii nic nie stoi na przeszkodzie, by tego rodzaju informacje zapewnić i pobrać zdalnie. Tu jednak wkracza dodatkowy problem, jakim jest bezpieczeństwo. Mało która firma chciałaby narażać swoje zasoby informatyczne przez zapewnianie zdalnego dostępu świeżym pracownikom za pośrednictwem słabo zabezpieczonych sieciowych aplikacji. Vmware uznało, że to problem, który wymaga rozwiązania.

vmware workspace one class="wp-image-1033169"

Vmware Workspace One – cyfrowy asystent oprowadzi pracownika po firmie. W bezpieczny sposób.

Workspace One to narzędzie dla firm od Vmware’u, dzięki któremu możliwe jest zapewnienie tymże pracownikom dostępu do potrzebnych mu aplikacji i zasobów niezależnie od urządzenia, z jakiego korzysta i z poziomem uprawnień, który temu pracownikowi przysługuje. Zostało ono uaktualnione o coś w rodzaju kreatora pierwszego kontaktu.

Nowy pracownik, logując się w bezpieczny sposób (w polityce bezpieczeństwa no trust) do Workspace One, może zyskać dostęp do firmowego intranetu i potrzebnych mu informacji zanim jeszcze pojawi się w biurze. Może też wybrać cyfrowe narzędzia (telefon, komputer i tak dalej), dzięki czemu te – już gotowe i skonfigurowane – będą na niego czekać, dostarczone na jego biurko już pierwszego dnia w pracy.

REKLAMA

Worskpace One został też uaktualniony o obsługę produktów firmy HID Global, dzięki czemu pracownicy mogą korzystać z tego narzędzia do uzyskiwania dostępu do zamkniętych pomieszczeń w firmie – realizując podobną funkcję do typowej karty zbliżeniowej.

Wszystkie nowości są już dostępne od dziś. Na wybranych rynkach dodatkowo opisywany przewodnik po nowościach będzie można obsługiwać głosowo, przez cyfrowego asystenta głosowego od Vmware. Na razie jednak ten nie rozumie polskiej mowy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA