Pierwszy na świecie telewizor Mini LED już w Polsce. TCL pokazało go na Audio Video Show 2019

Lokowanie produktu: Audio Video Show

Mini LED może okazać się najlepszą technologią LCD na rynku. Pierwszy telewizor tak zaprojektowany – TCL X10 – można podziwiać na warszawskich targach Audio Video Show 2019. To wyjątkowa okazja, bowiem do sklepów trafią za dłuższy czas.

08.11.2019 18.52
tcl x10 mini led

Czy da się wykręcić coś jeszcze z techniki LCD? Wielu producentów na to liczy, bowiem OLED nie jest remedium na wszystko. TCL jest zdania, że udało się mu osiągnąć coś ciekawego. Swoje rozwiązanie nazywa Mini LED i jest to połączenie mechanizmów FALD (Full Array Local Dimming – najbardziej precyzyjny z systemów lokalnego wygaszania obrazu) i nanokryształowej powłoki Quantum dot. Co niezupełnie jest częścią Mini LED, ale TCL podkreśla że to ważne, telewizory wykorzystujące to rozwiązanie są też zgodne z Dolby Vision i HDR10+ przy pełnym zestrojeniu tychże z charakterystyką matrycy.

tcl x10 mini led class="wp-image-1035878"

Matryca zawiera ponad 15 tys. cieniutkich diod LED rozmieszczonych w 768 ośmiu strefach przyciemniania. To oczywiście ma zredukować do absolutnego minimum problemy matryc LCD z kontrastem, co przełożyć się ma na zdolność reprodukcji koloru czarnego w niemal każdym miejscu, brak poświat wokół jasnych elementów, a także przy okazji świetne kolory. W to ostatnie zresztą łatwo uwierzyć: stuprocentowe pokrycie palety DCI-P3 przy 1500 nitach jasności przy częstotliwości odświeżania 100 Hz to znakomity wynik.

Telewizor Mini LED to TCL X10. Co znajdziemy w nim jeszcze ciekawego poza matrycą?

TCL X10 pracują pod kontrolą Android TV, oczywiście z obsługą Asystenta Google – miejmy nadzieję, że do czasu jego handlowej premiery ów Asystent zacznie działać w naszym kraju również i na telewizorach. W serii X10 zamontowano również system dźwiękowy Dolby Atmos i całkiem przyzwoity system dźwiękowy w formie soundbara 2.2 firmy Onkyo. To również bardzo smukłe telewizory o bardzo cienkich ramkach.

tcl x10 mini led class="wp-image-1035884"

65-calowa wersja telewizora TCL X10 4K z sounbarem pojawi się na polskim rynku w drugim kwartale 2020 r. w rekomendowanej cenie 2499 euro. Dziś aż do końca weekendu można się przekonać na własne oczy jak Mini LED sprawdza się w rzeczywistości – wystarczy odwiedzić targi Audio Video Show 2019 i stoisko TCL. Samo wydarzenie to również mnóstwo innych atrakcji dla entuzjastów pięknego obrazu i dźwięku. Najciekawsze z nich wybraliśmy dla was w tym materiale.

Lokowanie produktu: Audio Video Show
Najnowsze