Audio Video Show: oto najciekawsze atrakcje, które trzeba zobaczyć. I posłuchać na własne uszy

Lokowanie produktu: Audio Video Show

Tegoroczna edycja targów Audio Video Show zapowiada się nad wyraz smakowicie dla wszelkiej maści miłośników dobrego dźwięku i obrazu. Poniżej znajdziecie listę najciekawszych wydarzeń, które warto odwiedzić podczas tej imprezy.

07.11.2019 16.36
audio video show 2018

Nie ukrywam, że targi Audio Video Show to jedna z moich ulubionych wydarzeń branżowych. Jednak po zapoznaniu się z harmonogramem tegorocznej edycji stwierdzam, że czasy, w których można było wybrać się na AVS bez planowania czegokolwiek chyba minęły. Organizatorzy przewidzieli tyle atrakcji, że chyba nikomu nie uda się zobaczyć wszystkiego. Ale warto próbować.

Właśnie z racji tej przeogromnej liczby atrakcji, postaram się nie rozwodzić nad żadną zbyt długo. Powód jest prosty - sam będę korzystał z tej rozpiski. Zaczynamy:

Audio Video Show 2019: koncerty, spotkania z artystami i odsłuchy płyt

audio-video-show-2018-1 class="wp-image-840737"

Lech Janerka: „Om” piątek 8.11, godz. 12:30; PGE Narodowy, Sala TV4

Lech Janerka powraca po 14 latach od wydania „Plagiatów”. Dotychczasowe single „Zabawawa” i „Wanna na Wawelu” to przedsmak tego, co znajdziemy na nowym wydawnictwie wiosną 2020 roku. Podczas spotkania, które poprowadzi Piotr Metz, artysta zaprezentuje kolejny singiel pt. „Om”, a także opowie o procesie komponowania oraz nagrywania utworów.

Karolina Czarnecka: „Cud” piątek 8.11, godz. 17:00; PGE Narodowy, Sala SkyBox 115/116

Artystka podczas tegorocznej edycji Audio Video Show na PGE Narodowym zaprezentuje swój najnowszy album pt. „Cud”. Zapowiedzią wydawnictwa jest dobrze przyjęty przez publiczność singiel „Módl się za nami”.

Adam Czerwiński: „Raindance” piątek 8.11, godz. 18:00; Hotel Radisson Blu Sobieski, Sala 708

Spotkanie z Adamem Czerwińskim, podczas którego zostanie zaprezentowany najnowszy album artysty pt. „Raindance”. Wydarzenie poprowadzi Mariusz Owczarek – dziennikarz muzyczny, prezenter Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Koncerty na żywo: sobota 9.11, godz. 11:30-19:00 PGE Narodowy, Sala Kinowa

Po raz pierwszy w historii Audio Video Show, dostępna będzie scena w ramach nowego segmentu wystawy – Pro Musica Expo. W Sali Kinowej PGE Narodowego, wystąpią młodzi, obiecujący artyści, tacy jak: Arek Kłusowski, Olga Polikowska, Limboski, Stach Bukowski, Sanah, Hash Cookie.

Sanah: „Ja na imię niewidzialna mam” sobota 9.11, godz. 15:00; PGE Narodowy, Sala TV6

Sanah – jedna z najciekawszych wokalistek z nurtu tzw. quality pop na polskiej scenie, zaprezentuje swoją debiutancką EP–kę. Wydawnictwo „Ja na imię niewidzialna mam” od razu dotarła na szczyt listy najpopularniejszych winyli w Empik.com.

Limboski: „Ucieczka Saula” sobota 9.11 godz. 16:00; PGE Narodowy, Sala TV3

Album „Ucieczka Saula”, wyznacza zupełnie nowy kierunek w twórczości tego artysty. Wcześniej lubował się w vintage'owych brzmieniach, grał solówki gitarowe i raczej stronił o bitów i sampli. Teraz zaserwował nam zupełnie unikalne połączenie avant popu z frapującą elektroniką, a tekstowo osiąga wyżyny poetyckiej wielobarwności. Spotkanie poprowadzi Piotr Metz.

Natalia Przybysz: „Jak Malować Ogień” sobota 9.11, godz. 13:30; PGE Narodowy, Sala TV2

Eko winyl – pionierskie rozwiązanie na rynku muzycznym na przykładzie nowego albumu Natalii Przybysz „Jak Malować Ogień”. Podczas spotkania Natalia Przybysz, wytwórnia Kayax oraz tłocznia WM Fono opowiedzą, jak powstała pierwsza na polskim rynku płyta eko.

Audio Video Show 2019: warsztaty, prezentacje płyt i spotkania z ciekawymi ludźmi

 class="wp-image-1034933"

Hirek Wrona: Soul – Muzyka z duszą Hotel Radisson Blu Sobieski, Sala Belweder I

Podczas prelekcji w trakcie wszystkich dni trwania wystawy Hirek Wrona zaprezentuje nagrania z wielu gatunków muzycznych, opowiadając o ich częściach składowych. Piątek o 18:00 Soul – Muzyka z duszą: m.in. porównanie brzmienia płyt winylowych z CD, zestawienie pierwszych wydań albumów z reedycjami.

W sobotę o 13:00 Potęga basu: o instrumentach basowych oraz o technologii wytwarzania strun w nich wykorzystywanych.

Niedziela o 12:00, Brzmienie czarno–białe: mistrzowie instrumentów klawiszowych: pianiści, hammondziści i inni. Wszystkie wydarzenia odbędą się w Sali Belweder I Hotelu Radisson Blu Sobieskiego.

Warsztaty HighFidelity: Kontrabas & Perkusja, piątek 8.11, godz. 18:00; Hotel Radisson Blu Sobieski, Sala Wilanów 1

Wojciech Pacuła, redaktor naczelny „High Fidelity” porozmawia z nami o sposobach realizacji kontrabasu oraz perkusji. Tematem przewodnim będzie nowa płyta Oleś Duo zatytułowana Alone Together, ukazująca się pod patronatem „High Fidelity”. Gościem specjalnym będzie połowa duetu, kontrabasista Marcin Oleś. Wstęp za okazaniem specjalnych wejściówek, które można otrzymać od organizatora, firmy Gigawatt, w piątek.

Celine Dion: „Courage” piątek 8.11, godz. 18:30; PGE Narodowy, Sala SkyBox 226

Przedpremierowy odsłuch najnowszego wydawnictwa jednej z najbardziej cenionych wokalistek – Celine Dion. Najnowszy album artystki – „Courage”, będzie można usłyszeć na tydzień przed oficjalną premierą i to w genialnej jakości.

Michael Fremer: Tajemnice analogu godz. piątek 8.11, 19:00; PGE Narodowy, Sala Książęca

Dla miłośników czarnej płyty nie lada gratką będzie wizyta Michaela Fremera – dziennikarza amerykańskiego miesięcznika Stereophile i światowej sławy specjalisty od gramofonów analogowych. Michael Fremer poprowadzi wykłady dotyczące ginącej już sztuki prawidłowego ustawiania gramofonów analogowych. Michael Fremer pojawi się również w sobotę o 17:00 oraz w niedzielę o 16:00 w Hotelu Radisson Blu Sobieski w Sali Wilanów 2.

Warsztaty HighFidelity: Analogowa taśma vs Test Press vs LP, Sobota 9.11, godz. 12:00 i 14:00 PGE Narodowy, Sala TV5

Wojciech Pacuła, redaktor naczelny „High Fidelity” oraz redaktor współpracujący amerykańskiego magazynu „Positive Feedback”, poprowadzi warsztat, podczas którego można będzie posłuchać nagrań z taśm–matek, test pressów płyt LP oraz samych płyt LP, w wersjach kolorowych i czarnych. Gościem specjalnym będzie Adam Czerwiński, muzyk jazzowy, perkusista, jak również właściciel wytwórni AC Records. Wstęp za okazaniem specjalnych wejściówek, które można otrzymać od organizatora, firmy Soundclub, w sobotę.

Marek Sierocki: Nile Rodgers, producent gwiazd, sobota 9.11, godz. 14:00 Hotel Radisson Blu Sobieski, Sala Galeria 2

Marek Sierocki zabierze nas na spotkanie z Nile’a Rodgersem – amerykańskim producentem muzycznym, kompozytorem, autorem tekstów piosenek i gitarzystą. Wraz z zespołem Chic, wydał w sumie dziewięć albumów studyjnych, a jego „Le Freak” włączony został w skład Grammy Hall of Fame.

Marek Niedźwiecki: „Muzyka ciszy” sobota 9.11 godz. 14:00, PGE Narodowy, Sala SkyBox 115/116

Marek Niedźwiedzki zaprezentuje szóstą część „Muzyki Ciszy”. Utwory, które znalazły się na składance pojawiają się na antenie Programu III zawsze wtedy, gdy dzieje się coś bardzo podniosłego.Niepowtarzalność doboru utworów sprawiła, że słuchacze zaczęli pytać o wydanie ich na płytach.

Marcin Bąkiewicz: „The Dark Side of the Moon” sobota 9.11 godz. 17:30; PGE Narodowy, Sala TV6

Marcin Bąkiewicz, dyrektor muzyczny Antyradia, opowie o „The Dark Side of the Moon” autorstwa Pink Floyd, czyli o albumie nazywanym przez wielu płytą wszechczasów. Odsłuch odbędzie się z nośnika Super Audio CD, by zapewnić jak największą jakość odsłuchu.

Bartek Dziedzic: sobota 9.11, godz. 18:30; PGE Narodowy, Sala Kinowa

Bartek Dziedzic – producent i kompozytor, który odpowiedzialny jest za sukcesy płyt "Składam się z ciągłych powtórzeń" (Artur Rojek), "Granda" (Brodka) czy "Małomiasteczkowy" Dawida Podsiadło był gościem kolejnego muzycznego spotkania na Audio Video Show. Podczas wydarzenia Bartosz opowie o kulisach polskiego rynku wydawniczego, a także wyjaśni tajniki swojej pracy.

Piotr Stelmach i goście: „Męskie Granie 2019” niedziela 10.11, godz. 12:00; PGE Narodowy, Sala TV3

Piotr Stelmach oraz zaproszeni przez niego goście, opowiedzą o ostatniej odsłonie projektu „Męskie Granie”. Seria płytowa „Męskie Granie” jest poświęcona kultowej trasie koncertowej, która organizowana jest od 2010 roku w największych polskich miastach. Najnowszy, dwupłytowy album, stanowi artystyczne podsumowanie tegorocznej edycji tej imprezy i zostanie zaprezentowany w ramach AVS przed oficjalną premierą.

Audio Video Show 2019: sprzęt, sprzęt i jeszcze raz sprzęt

 class="wp-image-840233"

Poniżej znajdziecie bardzo subiektywny wybór prezentowanych urządzeń na Audio Video Show 2019. Gdybym chciał wymienić tu wszystkich wystawców, nikt nie doczytałby tego tekstu do końca. Jeśli pominąłem coś szczególnie ważnego, to proszę mi wybaczyć i dopisać się w komentarzach.

TCL – pierwszy na świecie telewizor 4K miniLED, PGE Narodowy, Sala Platynowa 3

tcl x10 mini led class="wp-image-1035884"

Firma TCL, pokaże po raz pierwszy swój flagowy model 4K z serii X10. Jest to pierwszy na świecie telewizor LCD wyposażony w podświetlenie wykorzystujące diody mini LED. Panel w X10 posiada 15 000 diod LED pogrupowanych w 768 stref wygaszania i zapewnia natywne 100 Hz odświeżanie. Jego szczytowa wartość jasności to 1500 nitów, przy 100% pokryciu przestrzeni barw DCI-P3. Rozwiązanie to zapewnia większą precyzję, wyższą jasność, lepsze efekty HDR, ciemniejszą czerń oraz znacznie wyższy kontrast niż tradycyjne podświetlenie LED.

Telewizor Philips OLED z dźwiękiem od Bowers & Wilkis, PGE Narodowy, Sala Platynowa 1

 class="wp-image-1036181"

Nowość w ofercie Philips TV oraz zdobywca nagrody EISA Best Home Theatre TV 2019. Zapewnia dźwięk na audiofilskim poziomie dzięki najbardziej zaawansowanemu systemowi audio, jaki kiedykolwiek zainstalowano w telewizorach. Głośniki od Bowers & Wilkins posiadają wiele charakterystycznych rozwiązań marki stosowanych w sprzęcie najwyższej klasy. System znajduje się poniżej ekranu, co pozwoliło na zamontowanie mocniejszego zewnętrznego głośnika wysokotonowego oraz subwoofera, który świetnie radzi sobie z odtwarzaniem basów w dużych pomieszczeniach.

Technics: powrót analogowej legendy

technics-gramofon-1 class="wp-image-1039082"

Pierwszy raz w Polsce posłuchamy referencyjnego gramofonu Technics SP-1000R. Posiada on tradycyjny dla firmy Technics napęd direct drive, tym razem w najnowszej wersji SP-10R, z mosiężnym talerzem o wadze 8kg oraz silnikiem posiadającym 12 biegunów i 18 cewek. Hi-endowe nie jest tylko wykonanie i technologia - Technics wycenił SL-1000R na niemałą kwotę: 70.000zł.

Harman Kardon Citation, PGE Narodowy, Sala Symfonia 2

harman kardon citation class="wp-image-1035932"

Seria głośników Harman Kardon Citation oficjalnie wchodzi do Polski. Jeśli szukacie wysokiej klasy systemu audio stworzonego z myślą o domowym systemie multimediów, to warto zainteresować się tą pozycją. Oprócz klasycznej, bardzo wysokiej jakości odtwarzanego dźwięku, seria Citation może pochwalić się również wbudowaną funkcją asystenta Google.

Bowers & Wilkins Formation DUO, PGE Narodowy Sala 105

bwfd class="wp-image-1039091"

Formation Duo to pierwszy bezprzewodowy systemem głośnikowy, który zapewnia wierność dźwięku zarezerwowaną dla przewodowych konstrukcji. Aby spełnić rygorystyczne audiofilskie standardy Bowers & Wilkins, kolumny głośnikowe tworzące ten system wyposażone zostały w 25-milimetrowe kopułki karbonowe i technologię Tweeter-on-top oraz innowacyjne membrany Continuum (165 mm) wywodzące się z serii 800 Diamond. Swój uniwersalny charakter zestaw Formation Duo zawdzięcza m.in. łączności sieciowej Wi-Fi i Ethernet.

Mag-Lev - jedyny na świecie gramofon z lewitującym talerzem, PGE Narodowy Stoisko E3

audio video show 2018 winyle class="wp-image-840578"

Firma MAG-LEV Audio wzięła rynek audio szturmem nie bez powodu. Jest to jedyna na świecie manufaktura, w której ofercie jest gramofon z lewitującym talerzem. Aby zrealizować projekt, producenci uruchomili zbiórkę pieniędzy na platformie crowdfundingowej. Dzięki temu 717 osób wsparło projekt kwotą ponad 500 000 dolarów. W przypadku modelu ML1 nie ma miejsca na magię, ale zdrową porcję nauki zaaplikowaną we wzorniczo obłędny sposób. Obok efektu nie da się przejść obojętnie.

Acapella Campanile 2 - unikalne kolumny z tweeterem plazmowym, Hotel Radisson Blu Sobieski, sala Wilanów I

acapella-apollon-audio-video-show-1 class="wp-image-1036469"

W Hotelu Sobieski razem z rodzimym Martonem zaprezentuje się niemiecka Acapella – producent znany ze swoich nietypowych kolumn z plazmowym głośnikiem wysokotonowym, w których źródłem dźwięku jest niemal pozbawiona masy plazma zamiast tradycyjnej membrany drgającej.

I na koniec coś, czego absolutnie trzeba posłuchać: Gryphon Audio Designs - topowy system za 2 mln zł, PGE Narodowy, sala Studio TV2

sprzet-audio-za-2-mln-audio-video-show-1 class="wp-image-1036238"

W skład systemu wejdą kolumny Kodo, monobloki Mephisto Solo, przedwzmacniacz Pandora oraz najnowszy odtwarzacz CD - Ethos. Prezentacja zestawu to wydarzenie doniosłe nie tylko ze względu na cenę całego systemu (ok 2 mln zł), lecz także na fakt, że Gryphon rzadko prezentuje swoje topowe kolumny na wystawach. Dzięki temu, że Audio Video Show dysponuje jednymi z najlepiej brzmiących sal prezentacyjnych na świecie, system po raz kolejny pojawi się w Warszawie.

Bonus: wielka wyprzedaż płyt!

 class="wp-image-840047"

Tego boję się najbardziej. A właściwie to nie ja, tylko mój portfel. W tym roku będą dwie giełdy płytowe: jedna, którą znajdziemy tradycyjnie na terenie PGE Narodowego i druga, w hotelu Radisson Blu Sobieski. Warto ją odwiedzić - wystawcy zapewniają, że na miejscu znajdziemy ponad 4000 nowych i używanych płyt winylowych, a do tego drugie tyle płyt CD. Uwaga, w niedzielę przygotujcie się na tony CD w jednakowej cenie 15 zł.

Redakcja Spider's Web jak co roku będzie relacjonować dla was całą imprezę. Niemniej jednak, warto wybrać się tam osobiście, żeby posłuchać tych wszystkich cudownych sprzętów.

Lokowanie produktu: Audio Video Show
Najnowsze