Sennheiser wkroczył na rynek RTV. Z przytupem i rewelacyjnym dźwiękiem 3D

Lokowanie produktu: Audio Video Show

Legenda wśród producentów słuchawek postanowiła spróbować swoich sił na rynku nagłośnienia do telewizorów. Efektem tej próby jest wystawiany na targach Audio Video Show 2019 soundbar Ambeo. Musicie go posłuchać.

09.11.2019 15.06
sennheiser ambeo

Marki Sennheiser prawdopodobnie nie trzeba przedstawiać żadnemu melomanowi. To jeden z najlepszych producentów słuchawek na rynku, znać go też możemy również z szerokiej oferty produktów audio zarówno dla konsumentów, jak i zawodowców. Firma ta jednak do tej pory nie próbowała swoich sił na rynku kina domowego. Aż do teraz.

Sennheiser Ambeo to pierwszy soundbar tego producenta. Z jednej strony sama marka powinna być gwarantem jego jakości. Z drugiej jednak… debiuty bywają różne. Nagłaśnianie filmów i gier wymaga nieco innej wiedzy i doświadczenia od zapewniania dobrego brzmienia muzyce. Czy Sennheiserowi się udało?

Tuż po długim weekendzie na Spider’s Web pojawi się recenzja tego soundbara. Mały spoiler: bardzo entuzjastyczna, choć do ideału mu ciuteńkę brakuje. Na razie jednak chcę was zachęcić do samodzielnego odsłuchu. A macie ku temu niepowtarzalną okazję: sprzęt jest wystawiony na targach Audio Video Show 2019, można go samemu sprawdzić w wygodnych warunkach i z filmami wysokiej jakości.

Sennheiser Ambeo – pretendent do króla soundbarów do sprawdzenia na Audio Video Show 2019.

sennheiser ambeo class="wp-image-1036256"

Wyposażony w 13 wysokiej klasy głośników Ambeo zapewnia dźwięk 5.1.4, a jednocześnie gwarantuje głębokie basy na poziomie 30 Hz bez potrzeby stosowania dodatkowego subwoofera. Dzięki funkcji kalibracji pod konkretne pomieszczenie, system dźwiękowy od razu automatycznie dostroi się do specyfiki naszego salonu. Potrzebne do tego akcesorium jest dołączone do zestawu.

Soundbar został wyposażony w pięć dedykowanych głośników wysokotonowych o wysokiej rozdzielczości, sześć głośników niskotonowych wytwarzających basy o wartości 30 Hz oraz głośniki średniotonowe do wokali. Ambeo wykorzystuje zarejestrowaną uprzednio akustykę pomieszczenia do tworzenia bardzo przekonującej iluzji trójwymiarowego dźwięku.

sennheiser ambeo class="wp-image-1036253"

Oprócz zgodności z Dolby Atmos, DTS: X i MPEG-H, Ambeo może zmienić dźwięk stereo lub 5.1 w dźwięk 3D. Nie brakuje mu też obsługi formatów  eARC i Dolby Vision. Soundbar posiada również wbudowany Bluetooth i Chromecast.

Dziś aż do końca weekendu można się przekonać na własne oczy jak Ambeo sprawdza się w rzeczywistości – wystarczy odwiedzić targi Audio Video Show 2019 i stoisko producenta. Samo wydarzenie to również mnóstwo innych atrakcji dla entuzjastów pięknego obrazu i dźwięku. Najciekawsze z nich wybraliśmy dla was w tym materiale.

Lokowanie produktu: Audio Video Show
Najnowsze