1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Kino domowe XXI wieku od Harman Kardon. Citation oferuje piękny dźwięk i… integrację z chmurą

Lokowanie produktu: Audio Video Show

Wystawione na targach Audio Video Show 2019 głośniki z linii Citation przeznaczone są dla stylowych wnętrz entuzjastów dobrego brzmienia w filmach i grach wideo. Oferują jednak więcej niż tylko jakość.

09.11.2019
14:01
harman kardon citation

Wizję inteligentnych systemów dźwiękowych spopularyzowała firma Sonos. Dziś kupując jakiś zestaw audio do domu wręcz oczekujemy, że będzie się on w sposób inteligentny integrował z resztą naszych cyfrowych urządzeń i usług. Sęk w tym, że producenci akcesoriów audio do telewizorów dopiero się uczą tych wydumanych potrzeb nowoczesnych klientów. Harman Kardon już na nic nie czeka.

Jego linia głośników Citation składa się na modele One, 100, 300, 500, Bar, Sub, Suround oraz Tower – nazwy dość jasno sugerują który model jaką rolę ma pełnić w zestawie kina domowego. To również oznacza, że możemy je sobie relatywnie łatwo komponować. Na przykład, zacząć od soundbara, z czasem dokupić subwoofer czy tylne satelity.

harman kardon citation class="wp-image-1035932"

Styl i piękne brzmienie w tej klasie cenowej. Harman Kardon Citation zauroczyły nas na targach Audio Video Show 2019.

Materiały wykończeniowe zestawu, a więc między innymi wysokiej jakości wełna mieszana wykonana przez markę Kvadrat, zapewniają przyjemne wrażenia wizualne (a producent zapewnia, że owa wełna jest trudnopalna i odporna na zabrudzenia). Głośniki są też zgodne z Asystentem Google, który umożliwia wygodne sterowanie głosem każdym z elementów zestawu. Nie zabrakło też wbudowanej usługi Chromecast. Producent obiecuje, że w przyszłości aktualizacje oprogramowania wniosą kolejne nowe funkcje.

harman kardon citation class="wp-image-1035920"

W celu zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa i prywatności mikrofony głośnika można wyłączyć. Wielokolorowe wskaźniki LED na kolumnach informują o aktualnym statusie mikrofonów, a kolorowy ekran dotykowy LCD umożliwia proste zarządzanie i korzystanie z kolumn, które dostępne są w kolorze czarnym i szarym.

Prezentowany na Audio Video Show zestaw składa się z kolumn Harman Kardon Citation Tower w połączeniu z głośnikami Harman Kardon Citation Surround, soundbarem Harman Kardon Citation Bar oraz subwooferem Harman Kardon Citation Sub. Brzmi to genialnie, ale polecam też samemu się przekonać.

harman kardon citation class="wp-image-1035923"

Ceny Harman Kardon Citation prezentują się następująco:

  • Harman Kardon Citation One: 849 zł
  • Harman Kardon Citation 100: 1299 zł
  • Harman Kardon Citation 300: 1699 zł
  • Harman Kardon Citation 500: 2799 zł
  • Harman Kardon Citation Bar: 4299 zł
  • Harman Kardon Citation Surround: 959 zł/ szt.
  • Harman Kardon Citation Sub: 3499 zł
  • Harman Kardon Citation Tower: 5399 zł/ szt.

Dziś aż do końca weekendu można się przekonać na własne oczy zestaw sprawdza się w rzeczywistości – wystarczy odwiedzić targi Audio Video Show 2019 i stoisko Harmana. Samo wydarzenie to również mnóstwo innych atrakcji dla entuzjastów pięknego obrazu i dźwięku. Najciekawsze z nich wybraliśmy dla was w tym materiale.

Lokowanie produktu: Audio Video Show
Najnowsze