REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Black Friday 2019: najlepsze promocje i kody rabatowe - aktualna lista

Startuje Black Friday 2019. Osoby wyczekujące na święto zakupów mogą w końcu rozpocząć polowanie na okazje. Co będzie o tyle łatwiejsze, że wszystkie najlepsze promocje, okazje i kody rabatowe znajdziecie u nas, na naszym liveblogu. 

29.11.2019
10:10
Black Friday 2019: najlepsze promocje i kody rabatowe – aktualna lista
REKLAMA

Skąd się wziął Black Friday?

Czarny Piątek wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. W piątek po Dniu Dziękczynienia rozpoczyna się szał zakupów świątecznych. Wiele sklepów w ten dzień jest czynnych znacznie dłużej, a niektóre nawet całą dobę. Dla klientów przygotowywane są specjalne okazje, przeceny i kody rabatowe. Black Friday w Stanach Zjednoczonych jest jednym z najbardziej dochodowych dni dla sprzedawców.

Sama nazwa – Czarny Piątek – najprawdopodobniej wywodzi się od tego, że dawniej sprzedawcy zapisywali straty czerwonym tuszem, a zyski czarnym. Piątek po Dniu Dziękczynienia zaczął generować takie przychody, że zaczęto nazywać go właśnie Black Friday.

Inna teoria zakłada, że Black Friday zaczął się w latach 60-tych od ogromnych korków w Filadelfii. Ludzie, którzy nie mogli wtedy dojechać do pracy, szturmem ruszyli do sklepów i wydali ogromne ilości pieniędzy. Do dziś nie wiadomo, czy któraś z tych opowieści jest prawdziwa.

Black Week 2019 i Czarny Piątek 2019 w Polsce - promocje, kody rabatowe

Partnerem naszego livebloga jest Media Markt.

REKLAMA

Jeśli nie widzisz naszej listy z promocjami i kodami rabatowymi na Black Week i  Black Friday 2019, KLIKNIJ TUTAJ.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA