REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Black Friday to nie tylko gadżety. Trzy nietechnologiczne rzeczy, które warto kupić w tym tygodniu

Czarnopiątkowe szaleństwo zakupowe trwa w najlepsze, zwłaszcza w świecie nowych technologii. Ale na technologiach Black Friday się nie kończy – oto trzy pomysły na nietechnologiczne zakupy.

26.11.2019
19:05
Timex Boost Shock
REKLAMA
REKLAMA

Odłóżmy na chwilę na bok psioczenie, czy to dobrze, że w Polsce coraz częściej zamiast Czarnego Piątku mamy Czarny Tydzień, Czarny Miesiąc, a zaraz to w ogóle będzie Czarny Rok i nie będzie niczego.

Choć wiele sklepów próbuje w tym okresie zrobić nas w balona, zawyżając ceny tuż przed promocją tylko po to, by zaraz obniżyć je do starego poziomu, nadal można w Czarny Piątek wyhaczyć świetne obniżki, z których warto skorzystać. Zwłaszcza poza światem nowych technologii, choć… każda z proponowanych kategorii mimo wszystko jest technologiom bliska.

Co kupić w BlackFriday 2019 – Kawa i akcesoria

Najpopularniejszy napój świata dostępny jest w tak wielu odmianach i ma tak wielu amatorów, że naprawdę trudno będzie nie znaleźć czegoś dla siebie.

Jak co roku w Czarny Piątek z pewnością uda się kupić taniej ziarna z rzemieślniczych palarni, nie mówiąc już o obniżkach na ekspresy do kawy w elektromarketach.

Moją uwagę przykuła natomiast promocja na kawę i akcesoria do parzenia metodami alternatywnymi w Coffeedesku - link do pełnej listy produktów znajdziecie tutaj.

Już teraz możemy skorzystać ze zniżek na takie akcesoria, jak:

- Czajniki i akcesoria Fellow Stagg
- Chemexy
- Drippery i akcesoria Hario
- Młynki ręczne

Tym, którzy nie wiedzą od czego zacząć, poleciłbym następujący zestaw: Chemex (koniecznie z drewnianą obejmą, wygląda o niebo lepiej od tego ze szklaną rączką), do tego komplet filtrów, ręczny młynek Hario Mini Mill Slim Plus oraz gumową zatyczkę do Chemexu.

 class="wp-image-1046597"

Nawet wybierając największy dostępny rozmiar Chemexu za całość zapłacimy mniej niż 400 zł, a – zakładając, że nie potłuczemy naczynia podczas mycia – taki zestaw będzie nam służył przez wiele lat.

Kawa parzona metodami alternatywnymi to świetna, nomen omen, alternatywa dla ciężkich i bardzo mocnych kaw opartych o espresso, parzonych pod wysokim ciśnieniem. Chemex jest tu szczególnie wart uwagi, gdyż dzięki grubszym niż zwykłe filtrom przygotowany napar jest bardziej klarowny (przypomina wręcz herbatę) oraz delikatniejszy dla żołądka (oleje wytrącające się w procesie parzenia pozostają na filtrze).

Nie mówiąc już o tym, że proponowany zestaw to +10 do lansu na Instagramie.

Co kupić w BlackFriday 2019 – Zegarki

Tak, zegarki. Takie klasyczne, które potrafią odmierzać godzinę i w sumie… niewiele więcej. Choć sam jestem raczej fanem współczesnych smartwatchy, tak nie mogę odmówić klasycznym czasomierzom użyteczności i… urody, której smartwatchom zwykle brakuje.

Co więcej, choć teoretycznie mamy trudne czasy dla klasycznego zegarmistrzostwa, tak również nigdy w historii nie mieliśmy tak wielkiego wyboru zegarków zarówno od uznanych marek z historią, jak i od niewielkich manufaktur, oferujących ciekawą alternatywę dla wielkich graczy.

W tym duchu wpadły mi w oko dwie marki, a w zasadzie to jedna marka w dwóch odłamach: Spinnaker i AVI-8.

Siostrzane firmy już wystartowały ze swoją czarnopiątkową wyprzedażą i możemy tam dorwać naprawdę niezwykle wyglądające zegarki w naprawdę rozsądnych cenach. Promocje sięgają nawet 70 proc., a do tego obydwie marki oferują darmową wysyłkę do Polski.

Pełną listę przecenionych zegarków marki Spinnaker znajdziecie tutaj. Osobiście najbardziej wpadły mi w oko modele SP-5039-05 i SP-5005-01, ale tutaj każdy musi wybrać wedle własnego upodobania – jednemu najbardziej przypadnie do gustu klasyczny zegarek nurkowy, innemu nowoczesny chronograf.

Black Friday 2019 - promocje class="wp-image-1046600"

W ofercie AVI-8 trudno z kolei znaleźć coś „stonowanego”. Inspirowane historią lotnictwa czasomierze mają naprawdę nietuzinkowe tarcze i elementy wykończenia żywcem wyjęte (w skali) z modeli znanych myśliwców i bombowców. Gdybym jednak miał wskazać dwa modele, na które warto zwrócić uwagę, byłyby to Hawker Hunter AV-4057-02 oraz Hawker Harrier II AV-4003-08. Ponad połowę mniej niż zwykle kosztuje też Lancaster Bomber AV-4024-08, który wyróżnia się grubym skórzanym paskiem.

Czarny Piątek 2019 - najlepsze promocje class="wp-image-1046603"

Klasyczne zegarki mają nad smartwatchami jedną kluczową przewagę: długowieczność. Kupiony dziś Apple Watch po trzech latach będzie się nadawał wyłącznie na śmietnik. Kupiony dziś, kosztujący tyle samo klasyczny zegarek będzie działał śmierci naszej i (być może) naszych wnuków.

Wymienione wyżej modele to oczywiście tylko propozycje. W Czarny Piątek 2019 znajdziemy wiele promocji na wszelkiego typu zegarki – każdy znajdzie coś dla siebie.

Co kupić w Czarny Piątek 2019 – LEGO

Podobnie jak wielu czytelników, ja również za dzieciaka spędzałem przy klockach LEGO co najmniej tyle czasu, ile dziś spędzam przed komputerem. Gdy doczekam się własnego dziecka, mam zamiar kupować zapasy klocków dla siebie, pod pretekstem kupowania ich dla niego. A tymczasem mogę rzewnie powzdychać do pięknych zestawów z serii Creator czy Technic, żałując, że nie mam dobrego usprawiedliwienia, by wydać na nie pieniądze.

Ale wracając do tematu promocji – oficjalny sklep LEGO już teraz wystartował z wyprzedażą przed-czarnopiątkową i obniżkami -30 proc. na wybrane produkty. Listę dostępnych zestawów znajdziecie tutaj, każdego dnia trafiają do niej inne modele.

Najlepsze promocje black friday 2019 class="wp-image-1046624"

LEGO już teraz zapowiada, że szczyt promocji dopiero nadejdzie między 28 listopada a 2 grudnia. Warto zaglądać na oficjalną stronę, bo to dobra okazja nie tylko na to, by zrobić sobie prezent nieprzystający do wieku, ale też na to, by… zaopatrzyć się w prezenty dla dzieci w rodzinie już teraz, zamiast robić to na tydzień przed Bożym Narodzeniem.

Z aktualnie dostępnych promocji niewiele zestawów osobiście wpada mi w oko, choć wiem, że najmłodsi z mojej rodziny ucieszyliby się znalazłszy pod choinką wielkiego Rexcelsiora czy zdalnie sterowany model Batmobila.

Czarny Piątek 2019 – najlepsza promocja to ta, na której… nic nie kupisz.

Choć to tekst o promocjach, sumienie nakazuje mi przypomnieć o ważnym fakcie, o którym zapominamy w okresie wyprzedaży: największą oszczędność przynosi brak zakupów.

Wabieni atrakcyjnymi (lub częściej: pseudoatrakcyjnymi) promocjami i obniżkami kupujemy bez opamiętania niepotrzebne rzeczy, wydając ciężko zarobione pieniądze na coś, czego tak naprawdę nie potrzebujemy.

Dlatego zakupy w okresie promocyjnym warto robić z głową i kupować w przecenie tylko to, co i tak mieliśmy ochotę kupić. Nie dajmy się zwariować, a przed dokonaniem zakupu sprawdzajmy, czy sklep przypadkiem nie próbuje nas zrobić w konia udawaną obniżką cen.

REKLAMA

A jeśli szukacie najlepszych okazji, których „najlepszość” ktoś sprawdzi najpierw za was – zapraszamy na naszego Live Bloga, gdzie już teraz podrzucamy linki do faktycznie najlepszych promocji na Black Friday i Cyber Monday 2019.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA