REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Stabilny Android 10 pojawił się na Galaxy S10. Niemcy już pobierają

Samsung przygotował dla swoich klientów, którzy wybrali telefon Galaxy S10, niespodziankę. Pojawił się stabilny Android 10 z nakładką One UI 2.0. Jak na razie uaktualnienie mogą pobrać Niemcy.

28.11.2019
18:36
samsung galaxy s10 android 10 one ui 2 0
REKLAMA
REKLAMA

Android 10 został wydany już kilka miesięcy temu. Na smartfony z rodziny Pixel, Essential Phone’a oraz Redmi K20 Pro trafił już 3 września 2019 r. Z kolei wydany niedawno OnePlus 7T był pierwszym smartfonem, który trafił do sklepów od razu z systemem Google’a w nowej wersji. Takich urządzeń będzie teraz coraz więcej.

Niestety w przypadku wielu innych sprzętów, które trafiły do sprzedaży przed premierą Androida 10, sytuacja wygląda znacznie gorzej. Chociaż testy beta nowego gołego systemu od Google’a rozpoczęły się jeszcze przed wakacjami, to producenci tacy jak Samsung nadal dostosowują do niego swoje nakładki.

Smartfony Samsung Galaxy powinny niebawem dostać aktualizację

Kilka dni temu do sieci trafiła lista urządzeń Samsunga, które mają doczekać się aktualizacji do Androida 10 i One UI 2.0 w ciągu najbliższych miesięcy. Wynikało z niej, że pierwszej kolejności system miał trafić na smartfony Galaxy S10e, Galaxy S10, Galaxy S10 Plus, Galaxy M20 i Galaxy M20.

To, co mogło rozczarować wiele osób, to fakt, że aktualizacja była zapowiedziana dopiero na styczeń. Trzeba jednak pamiętać, że dane udostępnione zostały w aplikacji Samsung Members w Izraelu. W tym państwie nie są zaś prowadzone testy One UI 2.0, tak jak miało to miejsce u nas. Daje to pewną nadzieję na to, że system pojawi się wcześniej.

samsung galaxy s10 android 10 class="wp-image-1019231"
Galaxy S10e, Galaxy S10 i Galaxy S10 Plus otrzymały system Android 10 w Niemczech

Kiedy pojawi się Android 10 z One UI 2.0 na Galaxy S10?

Fani firmy mają nadzieję, że Polacy oraz mieszkańcy innych państw, gdzie nakładka była już testowana, dostaną dostęp do stabilnego oprogramowania nieco wcześniej. Jest spora szansa, że tak właśnie się stanie. Android 10 na topowy model smartfona marki Samsung w stabilnej wersji pojawił się niespodziewanie bez żadnej wcześniejszej zapowiedzi w Niemczech.

W pierwszej kolejności możliwość pobrania stabilnej wersji systemu zgłaszają osoby, które testowały wcześniej Androida 10 i One UI 2.0 na smartfonach Galaxy S10e, Galaxy S10 i Galaxy S10 Plus. Aktualizacja do stabilnej wersji oznaczonej G97**XXU3BSKO zajmuje 140 MB. Zawarte zostały w niej grudniowe poprawki bezpieczeństwa.

Android 10 na Galaxy S10 - kiedy w Polsce?

REKLAMA

Tego jeszcze nie wiemy. Czekamy na informację, kiedy dokładnie Samsung udostępni system Android 10 na smartfony z rodziny Galaxy S10 w naszym kraju oraz w innych państwach, w których prowadzone były beta testy i na urządzenia użytkowników, którzy nie brali w nich w ogóle udziału.

Otwartym pozostaje też pytanie, kiedy system wraz z nową nakładką One UI 2.0 trafi na inne sprzęty. Z pewnością zniecierpliwieni są posiadacze modeli Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10 Plus, które są nie tylko nowsze, ale również droższe od rodziny Galaxy S10. O właścicielach Galaxy Fold nie wspominając…

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA