REKLAMA

Pytanie na otwarcie tygodnia: co kupiłeś w Dniu Singla na AliExpress? Alibaba z 38 mld dol. przychodu

Jedno z największych handlowych wydarzeń roku już za nami. Świecka tradycja, która przybyła do nas z Azji, ma duże szanse stać się równie istotna dla łowców promocji, co Czarny Piątek. Skorzystałeś z którejś?

12.11.2019 08.27
Alibaba z 38 mld dol. przychodu. Co kupiłeś w Dniu Singla na AliExpress?
REKLAMA
REKLAMA

Z ochotą i entuzjazmem witamy kolejne święta, które w zasadzie zostały wykreowane jako bodźce mające pchnąć nas w kierunku zakupów. Przyjęliśmy już zachodnie Walentynki czy Czarny Piątek, teraz popularność zdobywa Dzień Singla. W zasadzie różni się on tylko genezą: pochodzi z Azji, a jego misją przewodnią jest uszczęśliwianie zakupami osób bez partnerów. Przy czym wszystko to jest oczywiście wysoce umowne, te same promocje obowiązują dla wszystkich z nas, niezależnie od naszego stanu cywilnego.

Świętowanie Dnia Singla z pewnością nam ułatwia postępująca globalizacja. Nie wszystkie europejskie sklepy organizują z tej okazji promocje i wyprzedaże, ale co z tego – przecież istnieją Internet i firmy kurierskie. Zamówienie towaru z Chin nie jest w dzisiejszych czasach przesadną fatygą czy kosztem. Jednym z beneficjentów Dnia Singla jest Alibaba (i, jak zakładam, jej zadowoleni klienci).

Ponad 30 mld dol. z okazji Dnia Singla trafiło na konto platformy Alibaba

Alibaba rozpoczęła Dzień Singla, delikatnie rzecz ujmując, dość hucznie. 24-godzinne szaleństwo promocji rozpoczął koncert Taylor Swift – jednej z najbardziej rozchwytywanych gwiazd pop na całym świecie. Już w minutę po uruchomieniu ofert promocyjnych chiński e-handlowy gigant odnotował pierwszy miliard dolarów w przychodach. Po 16 godzinach odnotowano kolejne 20 mld dol., by ostatecznie, po całej dobie, zatrzymać się na 38,4 mld dol. Czy to dużo, czy mało? To mniej więcej 120 proc. utargu, jaki amerykański oddział sklepu online Amazon odnotował… w całym ubiegłym kwartale.

Pytanie na otwarcie tygodnia: co kupiłeś w Dniu Singla na AliExpress?

Nowy telefon? Inteligentny odkurzacz? A może coś bardziej wymyślnego czy oryginalnego? Dajcie znać w komentarzach, co udało wam się złowić i ile na tym oszczędziliście.

REKLAMA

Nie ma przecież nic złego w oddaniu się od czasu do czasu konsumpcjonizmowi – zwłaszcza jeśli dzięki temu oszczędziliśmy pieniądze na towarach, których faktycznie potrzebowaliśmy.

PS Na finalne podsumowanie sprzedażowego święta przez Alibabę jeszcze przyjdzie czas, bo na dobrą sprawę Dzień Singla na AliExpress jeszcze trwa - dzisiaj rano ruszyły Oferty Błyskawiczne.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA