REKLAMA

SEGA Mega Drive Mini właśnie trafiła do sprzedaży. To kolejna retro-konsola grająca na sentymencie

Po tym, jak swoje retro-konsole zaprezentowały Nintendo oraz Sony, przyszła kolej na SEGĘ. Testowana przez nas SEGA Mega Drive Mini właśnie świętuje polską premierę. Urządzenie można już zamawiać online, a wraz z początkiem następnego tygodnia pojawi się w sieciach sklepów RTV AGD.

04.10.2019 16.08
SEGA Mega Drive Mini trafiła do sprzedaży. Cena: 449 zł
REKLAMA
REKLAMA

Jeśli jesteście zainteresowani konsolą SEGA Mega Drive Mini, odsyłam was do naszych przedpremierowych wrażeń. Tutaj zdobędę się tylko na krótkie podsumowanie: jest nieźle, jest solidnie, ale Nintendo ze swoimi retro-konsolami wciąż pozostaje niepokonane. Jeśli jednak chcecie uzupełnić swoją kolekcję miniaturowych platform do gier, SEGA Mega Drive Mini będzie bardzo ciekawym wyborem.

Na korzyść konsoli SEGA Mega Drive Mini przemawiają głównie preinstalowane gry.

W Polsce konsole SEGI nigdy nie były przesadnie popularne. Oczywiście świry takie jak ja wydawały całe kieszonkowe na egzotyczne platformy pokroju Dreamcasta, lecz co do zasady nad Wisłą dominowało pirackie Nintendo oraz pirackie PlayStation. Co za tym idzie, wiele perełek wydawanych na platformy SEGI kompletnie przeszło nam obok nosa. Teraz fani retro produkcji mają okazję to nadrobić.

SEGA Mega Drive Mini to łącznie 42 gry dla jednego lub dwóch graczy. W pamięci konsoli znajduje się m.in. Virtua Fighter 2, Street Fighter II, Sonic the Hedgehog, Golden Axe, Altered Beast, Earthworm Jim, Alex Kidd czy Kid Cameleon. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy rywalizacji, jak i kooperacji. Dwa kontrolery znajdujące się w pudełku sprawią, że zabawa ramię w ramię będzie możliwa zaraz po włączeniu urządzenia.

 class="wp-image-1014401"
REKLAMA

Polska cena konsoli SEGA Mega Drive Mini wynosi 349 zł.

Sklepy rozpoczynają wysyłkę urządzenia od 4 października 2019 r. Część z nich oferuje kuriera weekendowego, który dostarczy paczkę z retro-konsolą już jutro. Natomiast ekspozycyjne konsole zagoszczą na półkach sklepowych od następnego poniedziałku. W zestawie razem z konsolą znajdują się dwa przewodowe kontrolery, kabel HDMI, kabel USB oraz instrukcja obsługi. Producent zastrzega, że w pudełku nie ma ładowarki. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby konsolę zasilać kablem USB prosto z telewizora, PS4 czy Xboksa.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA