REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Ekran holograficzny w smartfonie? Samsung ma na to pomysł

Następca Samsunga Galaxy S10 może być wyposażony w zupełnie niecodzienne akcesoria z „holograficznym ekranem 3D”. Zobaczcie, jak prezentują się wizualizacje tego pomysłu.

01.10.2019
18:35
samsung galaxy s11 hologram
REKLAMA
REKLAMA

Holograficzne ekrany już kilkukrotnie były zapowiadane jako rewolucja na rynku mobilnym. Kto z nas nie chciałby zobaczyć interfejsu rodem z Gwiezdnych wojen, gdzie nad płaskim urządzeniem widzimy trójwymiarowe, lewitujące w powietrzu obiekty?

Do takich rezultatów droga jeszcze długa. Ostatnią próbą implementacji holograficznego wyświetlacza do smartfona był RED Hydrogen One, ale po szumnych zapowiedziach pomysł okazał się być niewypałem. Ekran był de facto płaskim panelem potrafiącym wyświetlać obraz 3D widziany bez dodatkowych okularów. Takie konstrukcje nie są jednak niczym nowym, bowiem trafiały już do konsumenckich produktów, czego najlepszym przykładem jest Nintendo 3Ds.

„Holograficzne” akcesoria do Samsunga Galaxy S11

Samsung Galaxy S11 (a może raczej Galaxy One, łączący linię S i Note?) może być wyposażony w bardzo ciekawe akcesoria, które właśnie opatentował Samsung. We wniosku patentowym pojawia się stacja dokująca i etui, które mają wyświetlacze umieszczone w powietrzu.

samsung galaxy s11 hologram class="wp-image-1012508"

Wizualizację tych pomysłów zaprezentowała ekipa serwisu Let’s Go Digital. Pierwszym pomysłem jest stacja dokująca, do której moglibyśmy odkładać smartfon. Stacja ma umożliwić wyświetlanie powiadomień, informacji, a nawet filmów na zawieszonym w powietrzu ekranie holograficznym.

Trudno mi uwierzyć, że Samsung dysponuje technologią pozwalającą na zastosowanie prawdziwego hologramu, dlatego spodziewałbym się, że konstruktorzy myślą raczej o przezroczystym podkładzie, na który można byłoby rzutować obraz na podobnej zasadzie, jak działają systemy Head Up Display w nowych samochodach.

samsung galaxy s11 hologram class="wp-image-1012514"

Drugi pomysł to etui z podobnym systemem. Nowy Flip Cover można byłoby unieść, by otrzymać obraz wyświetlany nad smartfonem.

Czy takie akcesoria zobaczymy już w lutym 2020?

Seria Galaxy S debiutuje właśnie w okolicach lutego i marca. Możliwe, że w 2020 roku Galaxy S11 nadejdzie na targach MWC w Barcelonie odbywających się w terminie 24–27.02.2020.

REKLAMA

Pojawiły się jednak doniesienia mówiące, że w przyszłym roku serie galaxy S i Galaxy Note zostaną połączone, czego efektem będzie smartfon Galaxy One. Będzie to sztandarowy model o typowej konstrukcji. Drugim sztandarowcem ma być z kolei następca Galaxy Folda. Cały pomysł wziął się z faktu, że tworzenie trzech linii topowych urządzeń rocznie jest zbyt dużym obciążeniem.

Czy właśnie w lutym zadebiutują akcesoria z holograficznymi ekranami? Tego nie wie nikt. Możliwe, że tego typu produkt nigdy nie trafi na rynek i na zawsze pozostanie opatentowanym rozwiązaniem żyjącym jedynie w dokumencie Samsunga.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA