REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Zmiana czasu popsuła mBank

mBank ma dzisiaj spory problem. Zmiana czasu zbiegła się z awarią systemu, która odebrała przynajmniej części klientów dostęp do ich środków. Problemy sprawiają również aplikacja mobilna oraz mLinia.

27.10.2019
10:32
pekao i pko bp kupią mbank
REKLAMA
REKLAMA

mBank informuje o końcu awarii. Aktualizacja na końcu wpisu.

Dzisiaj w nocy nastąpiła zmiana czasu. Dla przynajmniej części konsumentów, którzy o tym zapomnieli, a do tego wybrali mBank, nie była to jedyna poranna niespodzianka. Okazało się, że bank ma problemy techniczne, które objawiały się brakiem możliwości skorzystania z kart płatniczych, płatności online, aplikacji mobilnej i infolinii.

awaria mbank nie działa zmiana czasu aplikacja class="wp-image-1027798"

Nie mamy co prawda pewności, że to zmiana czasu była bezpośrednią przyczyną tego, że mBank nie działa, ale można tak domniemywać. To raczej zbyt duży zbieg okoliczności, by mówić o przypadku. Nie bez powodu banki w dniu zmiany czasu zwykle planują prace konserwacyjne.

Wysłaliśmy w tej sprawie pytania do rzecznika mBanku i czekamy teraz na odpowiedź.

awaria mbank nie działa zmiana czasu downdetector class="wp-image-1027807"

Awaria mBank - co dokładnie wysiadło?

Awaria, którą w serwisie Down Detector zaczęto zgłaszać ok. 5:00, dotknęła nie tylko płatności kartami. W okolicach godziny 6:00 nie działało logowanie się na swoje konto, infolinia oraz aplikacja mobilna.

Część z problemów, jak przekonują pracownicy banku w serwisie Twitter, udało się już wyeliminować. Około godziny 8:00 można było już znowu płacić kartami mBank.

To jednak nie koniec awarii. mBank ma nadal problem z płatnościami online, aplikacją mobilną i mLinią. Pracownicy tej instytucji finansowej są jednak świadomi tego, że klienci nie mają dostępu do swoich pieniędzy i pracują nad rozwiązaniem.

Zmiana czasu jest problematyczna nie tylko dla banków.

Wiedzą o tym zwłaszcza te osoby, które podróżowały w nocy pociągami. Po sieci krąży ostatnio nawet mem, który wspomina o tym, że aby nie namieszać w rozkładzie, lokomotywy po zmianie czasu z letniego na zimowy w środku nocy stanęły na godzinę na najbliższej stacji.

Pozostaje mieć nadzieję, że zgodnie z obietnicami, zmiana czasu faktycznie trafi na śmietnik historii. Parlament Europejski zapowiedział w marcu tego roku, że ostatni raz zegarki będziemy przestawiać za dwa lata. Trzymamy kciuki, bo to nie pierwsze tego typu zapowiedzi. Niestety już raz koniec zmiany czasu odroczono.

Aktualizacja (12:32)

REKLAMA

mBank informuje, że problemy zostały rozwiązane. Aplikacja, serwis transakcyjny i mLinia znów działają. Bank przeprasza klientów za to, że awaria trwała tak długo.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA