1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Bankowość

Zmiana czasu popsuła mBank

mBank ma dzisiaj spory problem. Zmiana czasu zbiegła się z awarią systemu, która odebrała przynajmniej części klientów dostęp do ich środków. Problemy sprawiają również aplikacja mobilna oraz mLinia.

pekao i pko bp kupią mbank
293 interakcji
dołącz do dyskusji

mBank informuje o końcu awarii. Aktualizacja na końcu wpisu.

Dzisiaj w nocy nastąpiła zmiana czasu. Dla przynajmniej części konsumentów, którzy o tym zapomnieli, a do tego wybrali mBank, nie była to jedyna poranna niespodzianka. Okazało się, że bank ma problemy techniczne, które objawiały się brakiem możliwości skorzystania z kart płatniczych, płatności online, aplikacji mobilnej i infolinii.

awaria mbank nie działa zmiana czasu aplikacja

Nie mamy co prawda pewności, że to zmiana czasu była bezpośrednią przyczyną tego, że mBank nie działa, ale można tak domniemywać. To raczej zbyt duży zbieg okoliczności, by mówić o przypadku. Nie bez powodu banki w dniu zmiany czasu zwykle planują prace konserwacyjne.

Wysłaliśmy w tej sprawie pytania do rzecznika mBanku i czekamy teraz na odpowiedź.

awaria mbank nie działa zmiana czasu downdetector

Awaria mBank - co dokładnie wysiadło?

Awaria, którą w serwisie Down Detector zaczęto zgłaszać ok. 5:00, dotknęła nie tylko płatności kartami. W okolicach godziny 6:00 nie działało logowanie się na swoje konto, infolinia oraz aplikacja mobilna.

Część z problemów, jak przekonują pracownicy banku w serwisie Twitter, udało się już wyeliminować. Około godziny 8:00 można było już znowu płacić kartami mBank.

To jednak nie koniec awarii. mBank ma nadal problem z płatnościami online, aplikacją mobilną i mLinią. Pracownicy tej instytucji finansowej są jednak świadomi tego, że klienci nie mają dostępu do swoich pieniędzy i pracują nad rozwiązaniem.

Zmiana czasu jest problematyczna nie tylko dla banków.

Wiedzą o tym zwłaszcza te osoby, które podróżowały w nocy pociągami. Po sieci krąży ostatnio nawet mem, który wspomina o tym, że aby nie namieszać w rozkładzie, lokomotywy po zmianie czasu z letniego na zimowy w środku nocy stanęły na godzinę na najbliższej stacji.

Pozostaje mieć nadzieję, że zgodnie z obietnicami, zmiana czasu faktycznie trafi na śmietnik historii. Parlament Europejski zapowiedział w marcu tego roku, że ostatni raz zegarki będziemy przestawiać za dwa lata. Trzymamy kciuki, bo to nie pierwsze tego typu zapowiedzi. Niestety już raz koniec zmiany czasu odroczono.

Aktualizacja (12:32)

mBank informuje, że problemy zostały rozwiązane. Aplikacja, serwis transakcyjny i mLinia znów działają. Bank przeprasza klientów za to, że awaria trwała tak długo.