Bankowość  /  Artykuł

Revolut pomoże zarządzać wydatkami służbowymi. Od teraz można je monitorować w czasie rzeczywistym

Picture of the author

Jeżeli masz problem i co chwilę nie wiesz, jak uporządkować wydatki służbowe, to właśnie pojawiło się rozwiązanie szyte w sam raz dla Ciebie. Chodzi o funkcję Expense Management, dedykowaną dla klientów biznesowych Revolut for Business.

Użytkownicy firmowi Revolut powinny jak najpilniej wsłuchiwać się w wieści, jakie nadchodzą od brytyjskiego fintechu. Chodzi przede wszystkim o szereg nowości dla korzystających z oferty Revolut for Business. Nowe funkcje uruchomiono głównie z myślą o tych, którzy co miesiąc klną na czym świat stoi przy okazji rozliczania wydatków służbowych.

Expense Management, czyli Revolut namawia do oszczędności czasu.

O tym, jaką drogą przez mękę bywa rozliczanie służbowych wydatków pracowników, wiedzą przede wszystkim pracodawcy. Teraz ci korzystający z płatnych planów oraz freelancerzy dostali do rąk narzędzie, które w znacznym stopniu może wpłynąć na ich komfort pracy.

W ramach uruchomionej usługi Expense Management właściciele firm mogą od teraz monitorować wydatki w czasie rzeczywistym, zatwierdzać lub odrzucać je, automatyzować rozliczenia i synchronizować dane z aplikacją księgową Xero.

Według Edwarda Berks’a, dyrektora Platformy Biznesowej w Xero to kolejny krok w kierunku pożegnania raz na zawsze papierowych paragonów.

Właściciele małych i średnich firm zasługują na technologię, która pozwoli im zwiększyć kontrolę nad finansami. Nie muszą już przechowywać informacji w odosobnionych zbiorach danych. Teraz mogą mieć te same dane o wydatkach służbowych widoczne jednocześnie w aplikacji Revolut i w zapisach księgowych w Xero. Dni, w których musieliśmy kolekcjonować papierowe paragony za służbowy lunch i kawę przechodzą do przeszłości - przekonuje.

Wydatki służbowe, to zdjęcie paragonu i krótki opis.

Rozliczanie wydatków służbowych za pomocą Expense Management jest bardzo proste. Wszystko, co trzeba zrobić, to wykonać zdjęcie telefonem swojego paragonu i przesłać je bezpośrednio do aplikacji. Kolejnym krokiem jest dodanie kategorii i wypełnienie krótkiego opisu. Nie ma obaw, że o czymś zapomnimy - przypomnienia o nierozliczonych lub nieopisanych wydatkach będą wysyłane automatycznie.

Chcemy pomóc zespołom skupić się na tym, co jest ważne dla ich działalności, a nie na pracy administracyjnej. Uczyniliśmy proces przesyłania, zatwierdzania i śledzenia wydatków jak najprostszym dla wszystkich zaangażowanych stron, co oznacza, że nigdy nie powinno być innej okazji do zaginięcia paragonu - uważa Domenico De Fano, Senior Product Owner w Revolut for Business.

Zmiany też w planach biznesowych i cenach.

Revolut for Business niedawno uruchomił dwa nowe plany kont biznesowych bez opłat miesięcznych i wprowadził zmiany w strukturze cenowej swoich pozostałych planów. Znalazło się tam miejsce na konfigurację danego modelu. Rozliczanie wydatków służbowych za pomocą nowego narzędzia Expense Management jest dostępne we wszystkich planach.

Wszystkie te zmiany prowadzone są równolegle z dalszą światową ekspansją brytyjskiego fintechu. Jeszcze przed wakacjami Revolut pojawił się w Australii. Zainteresowanie okazało się tak duże, że zdecydowano się na rejestrowanie każdego dnia limitowanej liczby nowych użytkowników. W najbliższych zaś tygodniach fintech ma pojawić się w Ameryce Północnej.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst