REKLAMA

Revolut - najlepsze alternatywy. Konta podobne do Revolut

Revolut to nie wszystko, a na rynku jest wiele dobrych alternatyw dla tej aplikacji i karty wielowalutowej. W tym artykule zebraliśmy listę kont, aplikacji i produktów podobnych do Revolut.

06.02.2022 12.46
Revolut - najlepsze alternatywy i podobne konta
REKLAMA

Revolut jako popularne przedsiębiorstwo zapewnia usługi bankowe już od 2015 roku. Przez spory zasięg Revoluta oraz to, że jest najpopularniejszym FinTechem w Polsce, niewiele osób zdaje sobie sprawę, że rynek oferuje wiele dobrych alternatyw dla tego giganta technologicznego. Poniżej przedstawiamy listę kont podobnych do Revolut.

REKLAMA

Alternatywa dla Revolut. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby mieć podobne konto?

Kwestią czasu było pojawienie się wielu nowych ofert bankowych po wielkim sukcesie Revoluta. W poszukiwaniu kont podobnych do Revolut musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Przede wszystkim powinniśmy mieć dostęp do aplikacji mobilnej, która musi znajdować się na Google Play i Apple Store. Ważne jest, czy posiada ona zabezpieczenia biometryczne, możliwość blokady karty czy też ustawiania limitów płatności. To bardzo ważne czynniki, gdyż z kart wielowalutowych, podobnych do Revolut, korzystamy głównie z aplikacji mobilnych.

Cinkciarz

Na pierwszy ogień alternatyw dla Revoluta idzie polski portal Cinkciarz.pl, który oferuje wielowalutowe usługi finansowe. Co ciekawe, Cinkciarz został założony 5 lat przed znanym Revolutem, kiedy w Polsce usługi internetowej wymiany walut nie były jeszcze tak spopularyzowane. Cinkciarz zapewnia usługi zarówno dla osób indywidualnych, jak i dla biznesu. Dla tej pierwszej grupy są to między innymi podstawowe przekazy pieniężne, wymiany walut online, karty płatnicze (fizyczne i wirtualne) zapewniające płatność w aż ponad 160 walutach czy aplikację z aktualnymi kursami najpopularniejszych kryptowalut.

Dla usług biznesowych Cinkciarz oferuje między innymi narzędzia do walki z przestępstwami finansowymi i analizy kursów walut, przelewy walutowe od międzynarodowych kontrahentów, dostęp do kursów walut online czy obsługę płatności w 28 walutach. Posiadanie konta Cinkciarz.pl jest o tyle korzystne, że bardzo szybko się rozwija, a wachlarz jego usług jest stale poszerzany.

Wise

To kolejna firma zajmująca się technologiami finansowymi, która świadczy usługi podobne do Revolut. Jedyne opłaty ponoszone przez użytkowników Wise to te za wysyłanie pieniędzy oraz za przewalutowanie, co uzależnione jest od danej waluty. Za prowadzenie konta oraz przechowywanie na nim pieniędzy, fintech nie pobiera żadnych opłat. Aktualnie na stronie Wise przeczytamy, że do wysyłania PLN można użyć trzech typów płatności:

  • szybka i łatwa płatność,
  • tania płatność,
  • płatność z Twojego rachunku na koncie Wise.

N26

To kolejna propozycja mobilnego banku z siedzibą w Niemczech, która może być alternatywą dla Revoluta. Dzięki posiadaniu licencji bankowej N26 zapewnia bezpieczeństwo i ochronę pieniędzy klientów. Bank zapewnia indywidualny limit wypłat, który każdy może ustalić sam, brak kosztów za zagraniczne transakcje, Controler Center w aplikacji mobilnej, który pozwala na blokowanie i odblokowywanie karty. W taryfie Standard, jedynej, w której bank nie pobiera regularnych miesięcznych kosztów, możemy dokonać trzech darmowych wypłat w strefie Euro, każda kolejna będzie kosztowała nas 2 euro.

PayPal

Amerykańskie przedsiębiorstwo działające na zasadzie wirtualnego portfela. Klienci mogą płacić bezpośrednio przy użyciu salda konta PayPal lub używając karty kredytowej, które można zasilać zarówno z innego konta PayPal, jak i z przelewów bankowych. PayPal umożliwia płatności w aż 25 walutach. PayPal zapewnia konta zarówno indywidualne, jak i dla firm. Te pierwsze, umożliwiają klientom przelewać pieniądze innym użytkownikom PayPal, przelewać pieniądze z konta bankowego na konto PayPal oraz na odwrót, obsługiwać faktury elektroniczne czy nawet zorganizować zbiórkę.

Najlepsze alternatywy dla Revolut i podobne konta. Które wybrać?

REKLAMA

Jeśli decydujesz się na korzystanie z bankowości mobilnej, dokładnie zapoznaj się z ofertą proponowaną przez poszczególne firmy, gdyż wybór alternatyw Revoluta jest bardzo duży, a konkurencja zapewnia podobne lub w wielu aspektach lepsze warunki. Nie należy się zniechęcać, gdyż mobilne usługi finansowe są wygodniejszą opcją tradycyjnej bankowości. Zapewniają pieniądze pod ręką, stały dostęp do środków, przelewy w dowolnym momencie, możliwość planowania wydatków ze smartfona oraz bezpieczeństwo.

REVOLUT - wszystko, co musisz wiedzieć o nowej usłudze
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA