REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Sprzęt

Nowy iPhone z rysikiem. Tak wyglada pierwsze etui na smartfon i Apple Pencil mini

Już niedługo Apple ma zaprezentować zupełnie nową generację iPhone’ów. Jak zawsze producenci akcesoriów mają problemy z utrzymaniem tajemnicy do samego końca. Wygląda na to, że czeka nas premiera nowego Pencila.

apple-pencil iPad 2018
REKLAMA
223 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Redakcja serwisu MobileFun wypatrzyła w ofercie Olixaru nowe etui do niewydanych jeszcze na rynek iPhone’ów XI Pro i Pro Max. Same futerały nie są przesadnie ciekawe, choć mają pewną wartość dodaną: schowek na rysik. Zamiast trzymać go w kieszeni czy w innym mało wygodnym miejscu, możemy go mieć zawsze pod ręką, przy telefonie.

Sęk w tym, że Apple Pencil jest dłuższy niż na zdjęciach promocyjnych etui do iPhone’a.

krótszy apple pencil

To oznacza dwie rzeczy. Po pierwsze, najwyraźniej ma się pojawić pomniejszony rysik od Apple’a. Ciekawe, czy będzie równie wygodny do trzymania w dłoni, co bieżąca wersja. Na pewno jednak będzie można łatwiej go gdzieś schować, nie tylko do rzeczonego futerału. Jest jednak jeszcze jedna, szalona teoria.

A co jeśli iPhone XI Pro i Pro Max będą mogły być obsługiwane rysikiem, jak Galaxy Note?

Teorii tej zdecydowanie przeczą testowe wersje nowego iOS-a, w której ani śladu po implementacji jakichkolwiek elementów obsługi za pomocą rysika. Mogą być rzecz jasna ukryte przed testerami – choć to by było dziwne, biorąc pod uwagę cel beta-testów – mogą też być… na tyle skromne, że trudne do zauważenia.

REKLAMA

Choć raczej to nie jest to zwyczaj Apple’a, to niewykluczone, że implementacja obsługi rysika ogranicza się do samego sprzętu, a więc digitizera i prostego sterownika w systemie iOS. Jest to jednak wysoce wątpliwe, choć o zgodności Pencila z iPhone’em plotkuje się nie od dziś.

Nowe telefony iPhone i inne urządzenia Apple’a mają być zaprezentowane w przyszłym miesiącu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA