REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Internet stacjonarny w Play już oficjalnie. Są pierwsze szczegóły współpracy z firmą Vectra

Play dołącza do konkurencji oferującej usługi konwergentne. Fioletowy operator będzie sprzedawał dostęp do internetu stacjonarnego przy współpracy z firmą Vectra.

01.07.2019
9:19
play internet stacjonarny vectra
REKLAMA
REKLAMA

Potwierdziły się doniesienia sprzed weekendu. Play, który przejął światłowód oraz klastry data centre firmy 3S z myślą o rozwoju sieci 5G, wbrew wcześniejszym deklaracjom o skupieniu się na usługach mobilnych, planuje oferować swoim klientom internet stacjonarny.

Partnerem sieci Play zgodnie z oczekiwaniami zostaje Vectra.

W swoim komunikacie Play podkreśla, że Vectra to „drugi co do wielkości operator kablowy w Polsce”. Obie firmy współpracowały już ze sobą, ale w segmencie mobilnym, gdzie fioletowy telekom udostępniał partnerowi swoje stacje bazowe, by ten mógł stać się operatorem wirtualnym, czyli typu MVNO.

Teraz biegun współpracy się odwrócił, a Vectra od 1 kw. 2020 r. będzie udostępniać Play sieć szerokopasmową. Telekom podaje, że w ramach współpracy to jego nowy partner dostarczy sprzęt w postaci routerów. To on będzie też odpowiadał za usługę podłączenia/instalacji.

Play i Vectra - szczegóły współpracy

Operator podaje, że „umowa bazuje na rozliczeniu po cenach hurtowych za każdego podłączonego klienta”. Podkreśla, że nie zakłada płatnego z góry wynagrodzenia dla Vectry. Nie będzie również się wiązać z dodatkowymi nakładami inwestycyjnymi ze strony telekomu. Systemy IT obu firm zostaną jednak połączone, a marketingiem i dystrybucją zajmie się samodzielnie Play.

REKLAMA

Telekom przekonuje przy tym, że oferowanie internetu stacjonarnego to „kontynuacja rozwoju strategii Play koncentrującej się wokół technologii mobilnych”. Tak naprawdę widać w tym prędzej chęć dogonienia konkurencji, która już dawno zrozumiała, że oferowanie wielu różnych usług w ramach jednej umowy to sposób zwiększenie lojalności abonentów.

Współpraca z siecią Vectra to dobra wiadomość dla abonentów Play, którzy będą mogli wykupić teraz usługi mobilne, telewizję Play Now oraz internet stacjonarny na jednej umowie - zapewne z atrakcyjnym rabatem. Sieć dociera już teraz do 2,7 mln gospodarstw domowych i oferuje przepustowości do 600 Mb/s. Internet od Vectry ma w dodatku niedługo przyspieszyć do 1 Gb/s.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA