REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Play zaoferuje internet stacjonarny. Trwają rozmowy z Vectrą

Play prowadzi rozmowy z potencjalnym partnerem. Już niedługo fioletowy operator może zacząć oferować swoim klientom internet stacjonarny firmy Vectra.

27.06.2019
16:47
play internet stacjonarny vectra
REKLAMA
REKLAMA

Polskie telekomy zrozumiały, że oferowanie klientom wyłącznie dostępu do usług telefonii komórkowej oraz internetu mobilnego to za mało. Oprócz tego konsumenci oczekują internetu stacjonarnego, telewizji kablowej oraz usług multimedialnych takich jak VOD czy streaming muzyki.

Pionierami na naszym rynku w tym zakresie są usługi Plus SmartDom i Orange Love. Już niedługo dołączy do nich T-Mobile, który zapowiedział wczoraj ofertę Magenta 1. Niewykluczone, że lada moment swoją ofertę przedstawi też Play, pomimo wcześniejszych zapewnień o tym, że firma skupia się na rynku mobilnym.

Internet stacjonarny w Play - trwają rozmowy z operatorem Vectra.

Play ogłosił wczoraj, że przejmuje firmę 3S, czyli operatora sieci światłowodowej oraz kilku klastrów data centre na terenie Polski. Ta transakcja nie została jednak zawarta po to, by świadczyć usługi klientom detalicznym, a przede wszystkim w celu rozbudowy sieci 5G w przyszłości.

Nie oznacza to jednak, że Play nie myśli o wprowadzeniu oferty konwergentnej. Jak podaje portal Telko.in, telekom prowadzi obecnie rozmowy z kablowym operatorem Vectra. Na mocy umowy pomiędzy dwoma firmami Play mógłby oferować swoim klientom internet stacjonarny partnera.

Jak na razie nie są to jeszcze potwierdzone informacje, ale takie partnerstwo miałoby sporo sensu.

Po podpisaniu nowej umowy, Play mógłby oferować usługę internetu szerokopasmowego pod własną marką, dzierżawiąc od Vectry infrastrukturę. Nie jest też wykluczone, że sieć stacjonarna i mobilna obu operatorów zostaną w pewnym stopniu ze sobą zintegrowane.

REKLAMA

Play może być przy tym zainteresowany telewizyjną ofertą Vectry. Co prawda fioletowy operator rozwija swoją telewizję Play Now, a niedawno wprowadził do oferty dekoder internetowy, ale nadal nie oferuje dostępu do wszystkich istotnych kanałów.

Warto przy tym wspomnieć, że obie firmy już teraz są partnerami, ale to Play jest dawcą infrastruktury. To dzięki temu telekomowi Vectra może świadczyć swoim klientom usługi mobilne jako operator wirtualny, czyli typu MVNO.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA