REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Honor ma honor. Trzy modele dostaną aktualizację do Androida Q – oto (krótka) lista

Honor do tej pory milczał w kwestii aktualizacji swoich urządzeń do przyszłej wersji Androida. Przedstawiciele firmy w końcu zabrali głos. Na szczęście od razu z konkretnymi informacjami.

01.07.2019
11:04
Honor ma honor. Trzy modele dostaną aktualizację do Androida Q – lista
REKLAMA
REKLAMA

Huawei znalazł sposób na wprowadzenie Androida Q do swoich telefonów, mimo trafienia na tak zwaną czarną listę Trumpa. Aż 17 modeli telefonów tego producenta ma otrzymać Androida Q, gdy Google skończy nad nim pracę, a sam Huawei dostosuje pod niego swoją nakładkę EMUI. Nie jesteśmy pewni, jak firmie udało się tego dokonać, ale pozostaje się z tego cieszyć.

Huawei milczał jednak w sprawie Honora. To należąca do tego producenta marka, która skupia się na tworzeniu produktów o - zdaniem producenta - niesłychanie korzystnej relacji możliwości do ceny. Czyżby posiadacze Honorów mieli pozostać na Androidzie Pie? Na szczęście: nie. Choć lista urządzeń, które otrzymają aktualizację, jest bardzo skromna.

Które telefony Honor dostaną aktualizację do systemu Android Q? Producent przedstawia krótką listę.

Honor potwierdził swoje zobowiązania względem wszystkich posiadaczy jego urządzeń. To oznacza, że wszystkie objęte wsparciem technicznym telefony tej marki będą nadal otrzymywać serwisowe aktualizacje, w tym poprawki związane z bezpieczeństwem. Nie jest to przy tym żadne zaskoczenie: konflikt z władzami amerykańskimi nie uniemożliwia firmie takiego działania.

Niestety, jeśli chodzi o aktualizacje rozwojowe, a więc w tym przypadku Androida Q, mamy słodko-gorzkie wieści. Tak, telefony Honor dostaną aktualizację do nowej wersji EMUI, ale wyłącznie w ramach linii Honor 20. Konkretniej chodzi o modele:

REKLAMA
  • Honor 20 Lite
  • Honor 20
  • Honor 20 Pro.

Odpowiedzi udzielane na fanpage’u Honora na pytania zadawane przez użytkowników sugerują, że lista ta może zostać poszerzona. Odradzam jednak robienie sobie nadziei i sugeruję traktować powyższą listę za zamkniętą.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA