REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Social media

Facebook rzuca wyzwanie Tinderowi. Randki Facebooka trafią do Polski

Wiele wskazuje na to, że niebawem w Polsce zadebiutuje usługa Randki Facebooka. Największy serwis społecznościowy świata przygotował już polską wersję aplikacji. Do jej elementów mają dostęp niektórzy użytkownicy Androida.

Facebook rzuca wyzwanie Tinderowi. Randki Facebooka trafią do Polski
REKLAMA
152 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Funkcja, czy raczej aplikacja Facebook Dating, została zaprezentowana na konferencji dla deweloperów F8 w 2018 r. Pierwszym krajem, w którym ją testowano, była Kolumbia. Randki Facebooka to - można powiedzieć - aplikacja w aplikacji. Nasz czytelnik, Wojciech, podzielił się odkryciem i zrzutami ekranu zrobionymi w głównej aplikacji Facebooka na Androidzie.

Czym są Randki Facebooka?

Złośliwi twierdzą, że Facebook Dating to próba zgarnięcia audytorium Tindera. Sam Facebook wypiera się, że chce konkurować z popularnym serwisem randkowym.

Facebook Dating to „miejsce do umawiania się na randki” - przekonuje największy serwis społecznościowy świata. Już na pierwszym ekranie przedstawiającym usługę możemy przeczytać bardzo ważne zastrzeżenie mówiące, że profil randkowy nie jest prezentowany w innych miejscach Facebooka.

Najważniejsze zapewnienie ma polegać na tym, że Facebook nie udostępni naszego profilu randkowego obecnym znajomym w serwisie. Gdy jednak osoba, z którą randkujemy, zaprosi nas do znajomych, profil randkowy nadal będzie jej wyświetlany - tłumaczy Facebook.

Inne istotne z punktu widzenia prywatności zastrzeżenie polega na tym, że nasz profil randkowy będzie widoczny wyłącznie dla użytkowników tej usługi. Facebook nie będzie proponował naszej kandydatury aktualnym znajomym z głównego serwisu. Osoby zablokowane również nie będą proponowane.

W profilu randkowym widoczne są zawsze informacje o imieniu i wieku. Użytkownicy Randek zobaczą również zdjęcia umieszczone w profilu usługi. Facebook tłumaczy jednocześnie, że profile w serwisie i profile w usłudze Randki nie są skorelowane. Zmiany wprowadzone na jednym nie wpływają na drugi i vice versa.

W jaki sposób dobierani są kandydaci do randkowania? Facebook informuje, że wszystko zależy od tego, co zadeklarowaliśmy w profilu randkowym, ale również wspólnych znajomych, naszych aktywności i udostępnianych treści.

Propozycje pasujących osób mogą pojawiać się również na podstawie wydarzeń, w których zadeklarowaliśmy uczestnictwo, a także grup.

To użytkownik decyduje, czy chce nawiązać kontakt z daną osobą.

Zakładając profil randkowy jesteśmy proszeni o określenie „opcji, z którą najbardziej się identyfikujemy”. Są to: kobieta, kobieta transpłciowa, mężczyzna, mężczyzna transpłciowy i brak tożsamości rodzajowych.

Na identycznych zasadach możemy określić z kim chcemy się spotykać.

REKLAMA

Kiedy randki Facebooka będą dostępne w Polsce?

Nie znamy odpowiedzi na to pytanie. Co ciekawe, nasz czytelnik zwrócił uwagę, że uzyskał dostęp do konfiguracji profilu randkowego poprzez naciśnięcie swojego awatara w komentarzu na Facebooku. Potwierdzenie regulaminu i kliknięcie przycisku Rozpocznij zakończyło się błędem.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA