REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Facebook rzuca wyzwanie Tinderowi. Randki Facebooka trafią do Polski

Wiele wskazuje na to, że niebawem w Polsce zadebiutuje usługa Randki Facebooka. Największy serwis społecznościowy świata przygotował już polską wersję aplikacji. Do jej elementów mają dostęp niektórzy użytkownicy Androida.

17.07.2019
8:05
Facebook rzuca wyzwanie Tinderowi. Randki Facebooka trafią do Polski
REKLAMA
REKLAMA

Funkcja, czy raczej aplikacja Facebook Dating, została zaprezentowana na konferencji dla deweloperów F8 w 2018 r. Pierwszym krajem, w którym ją testowano, była Kolumbia. Randki Facebooka to - można powiedzieć - aplikacja w aplikacji. Nasz czytelnik, Wojciech, podzielił się odkryciem i zrzutami ekranu zrobionymi w głównej aplikacji Facebooka na Androidzie.

Czym są Randki Facebooka?

Złośliwi twierdzą, że Facebook Dating to próba zgarnięcia audytorium Tindera. Sam Facebook wypiera się, że chce konkurować z popularnym serwisem randkowym.

Facebook Dating to „miejsce do umawiania się na randki” - przekonuje największy serwis społecznościowy świata. Już na pierwszym ekranie przedstawiającym usługę możemy przeczytać bardzo ważne zastrzeżenie mówiące, że profil randkowy nie jest prezentowany w innych miejscach Facebooka.

 class="wp-image-972607"

Najważniejsze zapewnienie ma polegać na tym, że Facebook nie udostępni naszego profilu randkowego obecnym znajomym w serwisie. Gdy jednak osoba, z którą randkujemy, zaprosi nas do znajomych, profil randkowy nadal będzie jej wyświetlany - tłumaczy Facebook.

 class="wp-image-972619"

Inne istotne z punktu widzenia prywatności zastrzeżenie polega na tym, że nasz profil randkowy będzie widoczny wyłącznie dla użytkowników tej usługi. Facebook nie będzie proponował naszej kandydatury aktualnym znajomym z głównego serwisu. Osoby zablokowane również nie będą proponowane.

 class="wp-image-972622"

W profilu randkowym widoczne są zawsze informacje o imieniu i wieku. Użytkownicy Randek zobaczą również zdjęcia umieszczone w profilu usługi. Facebook tłumaczy jednocześnie, że profile w serwisie i profile w usłudze Randki nie są skorelowane. Zmiany wprowadzone na jednym nie wpływają na drugi i vice versa.

 class="wp-image-972625"

W jaki sposób dobierani są kandydaci do randkowania? Facebook informuje, że wszystko zależy od tego, co zadeklarowaliśmy w profilu randkowym, ale również wspólnych znajomych, naszych aktywności i udostępnianych treści.

 class="wp-image-972610"

Propozycje pasujących osób mogą pojawiać się również na podstawie wydarzeń, w których zadeklarowaliśmy uczestnictwo, a także grup.

 class="wp-image-972613"

To użytkownik decyduje, czy chce nawiązać kontakt z daną osobą.

 class="wp-image-972616"

Zakładając profil randkowy jesteśmy proszeni o określenie „opcji, z którą najbardziej się identyfikujemy”. Są to: kobieta, kobieta transpłciowa, mężczyzna, mężczyzna transpłciowy i brak tożsamości rodzajowych.

 class="wp-image-972628"

Na identycznych zasadach możemy określić z kim chcemy się spotykać.

REKLAMA

Kiedy randki Facebooka będą dostępne w Polsce?

Nie znamy odpowiedzi na to pytanie. Co ciekawe, nasz czytelnik zwrócił uwagę, że uzyskał dostęp do konfiguracji profilu randkowego poprzez naciśnięcie swojego awatara w komentarzu na Facebooku. Potwierdzenie regulaminu i kliknięcie przycisku Rozpocznij zakończyło się błędem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA