REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Photoshop na iPada nadchodzi wielkimi krokami. Ruszają betatesty

Photoshop CC w wersji na iPada będzie największą premierą na to urządzenie od kilku lat. Aplikacja trafiła właśnie do testów beta.

15.05.2019
9:05
photoshop na ipada
REKLAMA
REKLAMA

Photoshop CC w wersji na iPada został zapowiedziany już w połowie ubiegłego roku. Będzie to wielka premiera, ponieważ mówimy o pełnej wersji programu przeniesionej wprost z komputerów. Tym samym będzie to najpotężniejsza aplikacja mobilna, jaką kiedykolwiek wydało Adobe.

Photoshop CC na iPadzie ma mieć te same narzędzia, co desktopowy Photoshop.

Docelowo aplikacja ma odzwierciedlać możliwości desktopowego Photoshopa w skali 1:1. Dotychczasowe dema pokazywały, że aplikacja ma możliwości dorosłego Photoshopa, ale jeszcze nie wszystkie. Możemy korzystać z tych samych plików PSD wykorzystując te same narzędzia, panel warstw, masek, kanałów i historii, ale ciągle brakuje najbardziej zaawansowanych opcji, które na desktopie kryją się w potężnej górnej belce.

photoshop na ipada class="wp-image-821243"
Interfejs Photoshopa w wersji desktopowej...
photoshop na ipada class="wp-image-821240"
..i w wersji na iPada.

Interfejs Photoshopa CC na iPadzie uległ zmianom koniecznym do tego, by obsługiwać go dotykiem, czyli palcem lub rysikiem. Układ narzędzi jest jednak bardzo znajomy.

Photoshop CC na iPada wchodzi w fazę testów beta.

Do niedawna Photoshopa CC na iPadzie można było zobaczyć tylko na konferencjach Apple i Adobe. Bardzo nieliczne redakcje mogły też sprawdzić w ubiegłym roku wczesne wersje aplikacji. Teraz ruszają betatesty dla zainteresowanych użytkowników.

Photoshop na iPada class="wp-image-937871"

Niektórzy subskrybenci Adobe Crative Cloud otrzymali zaproszenia do wzięcia udziału w betatestach nowego-starego Photshopa. Aby wziąć w nich udział, należy wypełnić formularz Google i liczyć na to, że Adobe prześle nam odpowiedź. Nie każda zainteresowana osoba dostanie możliwość zostania betatesterem.

WWDC już w czerwcu. Czy właśnie wtedy zobaczymy Photoshopa na iPada?

Konferencja Apple WWDC rozpocznie się już w czerwcu. Jednym z głównych punktów programu będzie iOS 13, a wraz z nim mamy zobaczyć mnóstwo usprawnień na iPada. iPady Pro ze złączem USB-C mają dostać obsługę plików z dysków zewnętrznych, co ma szansę zrewolucjonizować podejście do iPada.

Takie nowości będą idealną okazją do pokazania Photoshopa CC w wersji na iPada, tym bardziej, że Adobe zadeklarowało, że program zostanie opublikowany w 2019 r. Coś mi jednak mówi, że tym razem ponownie zobaczymy jedynie demo technologiczne w kontrolowanych warunkach. Trzy tygodnie (pół)otwartych betatestów to za mało.

Obstawiam, że pełnego Photoshopa zobaczymy dopiero jesienią, w październiku lub listopadzie. Minie wtedy równo rok od premiery nowej generacji iPadów Pro, więc będzie to świetna okazja do pokazania ich następców. Takie okoliczności byłyby idealnym momentem na premierę Photoshopa.

Prędzej czy później ta rewolucja nadejdzie.

REKLAMA

Na iOS mamy już pełne wersje Affinity Photo i Affinity Designer na iPada. Mamy coraz bardziej rozbudowaną wersję Lightrooma. Jest też potężna aplikacja LumaFusion do montażu filmów. iPad staje się coraz ciekawszą alternatywą dla laptopa. Na razie trudno zrobić taką przesiadkę w pracy biurowej, ale co innego mobilnie. Do wielu miejsc, gdzie niedawno trzeba było zabierać laptopa, niedługo powinien wystarczyć tylko iPad.

Z wielką ciekawością czekam na nowości w iOS 13, bo według przecieków Apple szykuje kilka mocnych niespodzianek.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA