Oprogramowanie  / News

iOS 13 na pierwszych zrzutach ekranu. Tryb ciemny, nowe Przypomnienia i nie tylko

122 interakcji
dołącz do dyskusji

Do sieci trafiły pierwsze zrzuty ekranu, które prezentują iOS 13. Już wiemy, jak będzie wyglądał ciemny tryb interfejsu. Potwierdzają się też plotki na temat zmian w aplikacjach Apple’a.

Nowa wersja systemu operacyjnego do iPhone’ów, iPadów oraz iPodów touch - z których te ostatnie swoją drogą doczekały się dziś odświeżenia - zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas konferencji WWDC 2019. To cykliczne wydarzenie, na którym firma z Cupertino pokazuje kolejne iteracje swojego oprogramowania: iOS, macOS, tvOS i watchOS.

O tym, czego się spodziewać po iOS 13, już pisałem. Największą nowością, którą Apple będzie się chwalił za kilka dni podczas WWDC, ma być ciemny tryb interfejsu, na czym skorzystają najbardziej posiadacze modeli z ekranami typu OLED. Na tym jednak nie koniec.

iOS 13 - pierwsze zrzuty ekranu

Do tej pory przeciekom i plotkom, które poprzedzają tegoroczną edycję Worldwide Developers Conference, musieliśmy dawać wiarę na słowo. Redaktorzy serwisu 9to5mac.com dotarli jednak do screenshotów, które prezentują - jeśli wierzyć ich autorowi - rozwojową wersję iOS 13.

iOS 13 wwdc 2019 screenshot 3
Źródło: 9to5mac

Zrzuty potwierdzają dotychczasowe informacje, w tym te dotyczące trybu ciemnego w iOS 13. Jego obecność nie jest oczywiście żadnym zaskoczeniem, bo podobne rozwiązanie trafiło wcześniej do macOS, gdzie interfejs i aplikacje już rok temu zaadoptowały różne odcienie szarości.

Wygląda przy tym na to, że iOS 13 będzie używał kruczej czerni.

Tak jak w oprogramowaniu na komputery osobiste Apple używa w trybie ciemnym przede wszystkim różnych odcieni szarości, tak na zrzutach ekranu z iOS 13 widzimy aplikację Muzyka, w której tło jest po prostu czarne. To bardzo dobry znak.

Panele typu OLED, które trafiły do iPhone’ów X i nowszych, pobierają różną ilość prądu w zależności od tego, co akurat wyświetlają. Każdy piksel podświetlany jest bowiem osobno. Co do zasady więc im ciemniej, tym dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu.

iOS 13 wwdc 2019 screenshot 2
Źródło: 9to5mac

Czarny tryb interfejsu to nie koniec zmian w iOS.

iOS 13 wprowadzi też zmiany na ekranie szybkiej edycji screenshotów. Pojawią się nowe narzędzia na podlanym szarym kolorem dolnym pasku, a tło dla zrzutu będzie stanowić rozmyta tapeta. W przypadku iPada przestrzeń z narzędziami ma być natomiast ruchoma.

Sporego odświeżenia doczeka się też aplikacja Przypomnienia - zarówno wizualnego, jak i funkcjonalnego. Zaraz nad listami to-do pojawią się cztery kafle, które pozwolą wyświetlić pozycje zaplanowane na dzisiaj, zaplanowane w ogóle, wszystkie oraz te oznaczone flagą.

iOS 13 wwdc 2019 screenshot 1 find my friends iphone

Nadal nie wiemy natomiast, jak dokładnie będzie wyglądał interfejs aplikacji, która ma połączyć w jedno Find My Friends i Find My iPhone. Wraz ze zrzutami ekranu pojawiła się jednak ikona nowego programu z podpisem, z którego wynika, że będzie ona nosić krótszą nazwę: „Find My”.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst