Sprzęt  / News

Mamy 2019 r., a Apple właśnie pokazał… nowego iPoda touch. Ta sama obudowa, nowe podzespoły

132 interakcji
dołącz do dyskusji

Apple zrobił swoim klientom niespodziankę. Na chwilę przed WWDC 2019 do oferty trafił odświeżony iPod touch - nowe podzespoły w tej samej obudowie.

iPod to urządzenie kultowe, które dzisiaj nie ma już zbyt dużej racji bytu. W obecnej formie to w zasadzie taki miniaturowy tablecik. Od lat spodziewam się informacji, że firma z Cupertino rezygnuje z tej kategorii produktowej, ale nic z tych rzeczy.

Apple, który niedawno wskrzesił linię urządzeń iPad mini, zaprezentował właśnie odtwarzacz iPod touch 2019.

Pod względem wyglądu iPod touch 2019 do złudzenia przypomina swojego poprzednika. 4-calowy ekran został zamknięty w obudowie pamiętającej 2012 r. (!). Dookoła wyświetlacza widać ogromne ramki, a pod nim pojawił się przycisk Home bez czytnika linii papilarnych Touch ID.

iPod touch 2019, nadal dostępny w wielu różnych kolorach, różni się od poprzednika podzespołami - podobnie zresztą jak nowe tanie iPady od swoich prekursorów. Sercem urządzenia stał się układ Apple A10 Fusion. To dość leciwy układ, który zadebiutował na rynku wraz ze smartfonami iPhone 7 i iPhone 7 Plus.

ipod touch 2019 apple 1

iPod touch 2019 i 256 GB pamięci wewnętrznej.

Nowy procesor pozwoli posiadaczom nowych iPodów touch na prowadzenie grupowych rozmów poprzez FaceTime. Do tego będą mogli uruchamiać aplikacje wykorzystujące ARKit. W dodatku nowy sprzęt występuje w wersji nawet z 256 GB pamięci. Producent nie zdradził natomiast, ile odtwarzacz ma RAM-u.

Ilość pamięci na system i dane imponuje, aczkolwiek nie jestem w stanie sobie wyobrazić, że ktoś będzie potrzebował tak wiele przestrzeni na dane w 4-calowym urządzeniu z iOS. Niemniej jednak firma przekonuje, że to z myślą o użytkownikach Apple Music - a iPod w przeciwieństwie do iPhone’ów i iPadów nie ma LTE, by muzykę strumieniować.

Możliwe też, że niedługo Apple będzie mocno promował iPoda touch z 2019 r. jako najtańsze urządzenie pozwalające na dostęp do usługi Apple Arcade. Firma w swojej informacji prasowej już w pierwszym akapicie wspomina o grach wideo, a nowa usługa dla graczy też jest w niej wspomniana.

iPod touch 2019 - polskie ceny:

  • iPod touch 2019 32 GB - 1099 zł;
  • iPod touch 2019 128 GB - 1579 zł;
  • iPod toich 2019 256 GB - 2059 zł.
przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst