ROZDAJEMY SPRZĘTY!
Rotated image 1Image 2Rotated image 3Image 4Image 4
Close small
REKLAMA

Apple wysłał iPoda na emeryturę. Oficjalny koniec legendy

Nie czekaj na nowego iPoda. Apple postanowił wyciągnąć wtyczkę, odłączyć respirator i pogodzić się z faktem, że w 2022 r. tylko garstka dziwaków kupuje muzykę na własność i korzysta z odtwarzaczy mp3. iPod oficjalnie przechodzi na emeryturę.

10.05.2022 16.40
iPod przechodzi na emeryturę. Apple kończy produkcję
REKLAMA

Jeszcze rok temu o tej porze po sieci hulały informacje, jakoby Apple zamierzał wydać na świat nowego iPoda. Wszyscy sądzili, że firma Tima Cooka przygotuje coś specjalnego na 20-lecie legendarnego odtwarzacza, jednak zamiast nowego modelu fani otrzymali jedynie informację, że iPod oficjalnie znika z rynku.

REKLAMA

To koniec iPoda.

Apple właśnie opublikował oficjalny komunikat, w którym żegna się z iPodem - odtwarzacze będą dostępne już tylko tam, gdzie zostały jakieś zapasy magazynowe. Produkcja została zakończona, a iPod przechodzi na zasłużoną emeryturę.

iPod przechodzi do historii. To już koniec KULTOWEGO PRODUKTU od Apple

Apple podkreśla jednak w oficjalnym pożegnaniu, że muzyka wciąż leży w samym centrum działań firmy i nie sposób się z tym nie zgodzić. Apple AirPods to najlepiej sprzedające się słuchawki na świecie. Apple Music z kolei zrewolucjonizował świat muzyki, udostępniając kompletny katalog w streamingu w jakości lossless, bez dodatkowych opłat. To skok generacyjny porównywalny do przejścia świata wideo z rozdzielczości FullHD na 4K, a wszystko to za śmiesznie niską, miesięczną opłatą.

 class="wp-image-2172144"

iPod może przejść na zasłużoną emeryturę. Ten odtwarzacz wespół ze sklepem iTunes wprowadził świat muzyki w erę cyfryzacji; nawet jeśli w typowo apple’owym stylu ani sprzęt, ani usługa nie były pierwszymi tego typu rzeczami na rynku, to dopiero pod przewodem firmy sterowanej przez Steve’a Jobsa odtwarzacze mp3 i cyfrowe sklepy z muzyką zdetronizowały przenośne odtwarzacze płyt CD, a w perspektywie czasu zupełnie zmieniły sposób, w jaki słuchamy muzyki.

 class="wp-image-1187248"
iPod Touch

iPod odchodzi bez fanfar.

Jedno, co mi w tym pożegnaniu nie pasuje, to absolutny brak przytupu. Nie tak powinno się żegnać legendy. iPod jest sprzętem o tak ogromnym historycznym znaczeniu, gadżetem tak symbolicznym dla wszystkich melomanów, że zasłużył chociażby na limitowaną edycję na 20-lecie. To byłaby prawdziwa gratka dla fanów, gdyby np. Apple wydał okolicznościową wersję iPoda Classic.

REKLAMA
iPod Classic class="wp-image-1908167"
iPod Classic

Niestety tak się nie stało, więc iPodowi nie pozostało nic innego, jak zejść ze sceny po cichutku i bez fanfar. Nigdy już nie zobaczymy takiego jak on, a jego warta dobiegła końca. Po iPodzie pozostanie już tylko wspomnienie, a ci, którzy do dziś posiadają odtwarzacze od Apple’a, lepiej niech ich nie wyrzucają – nie tylko za kilka lat mogą okazać się sporo warte, ale też stanowią bezcenną pamiątkę po urządzeniu, które zmieniło świat.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA