REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. technologie

Apple wysłał iPoda na emeryturę. Oficjalny koniec legendy

Nie czekaj na nowego iPoda. Apple postanowił wyciągnąć wtyczkę, odłączyć respirator i pogodzić się z faktem, że w 2022 r. tylko garstka dziwaków kupuje muzykę na własność i korzysta z odtwarzaczy mp3. iPod oficjalnie przechodzi na emeryturę.

iPod przechodzi na emeryturę. Apple kończy produkcję
REKLAMA

Jeszcze rok temu o tej porze po sieci hulały informacje, jakoby Apple zamierzał wydać na świat nowego iPoda. Wszyscy sądzili, że firma Tima Cooka przygotuje coś specjalnego na 20-lecie legendarnego odtwarzacza, jednak zamiast nowego modelu fani otrzymali jedynie informację, że iPod oficjalnie znika z rynku.

REKLAMA

To koniec iPoda.

Apple właśnie opublikował oficjalny komunikat, w którym żegna się z iPodem - odtwarzacze będą dostępne już tylko tam, gdzie zostały jakieś zapasy magazynowe. Produkcja została zakończona, a iPod przechodzi na zasłużoną emeryturę.

iPod przechodzi do historii. To już koniec KULTOWEGO PRODUKTU od Apple

Apple podkreśla jednak w oficjalnym pożegnaniu, że muzyka wciąż leży w samym centrum działań firmy i nie sposób się z tym nie zgodzić. Apple AirPods to najlepiej sprzedające się słuchawki na świecie. Apple Music z kolei zrewolucjonizował świat muzyki, udostępniając kompletny katalog w streamingu w jakości lossless, bez dodatkowych opłat. To skok generacyjny porównywalny do przejścia świata wideo z rozdzielczości FullHD na 4K, a wszystko to za śmiesznie niską, miesięczną opłatą.

iPod może przejść na zasłużoną emeryturę. Ten odtwarzacz wespół ze sklepem iTunes wprowadził świat muzyki w erę cyfryzacji; nawet jeśli w typowo apple’owym stylu ani sprzęt, ani usługa nie były pierwszymi tego typu rzeczami na rynku, to dopiero pod przewodem firmy sterowanej przez Steve’a Jobsa odtwarzacze mp3 i cyfrowe sklepy z muzyką zdetronizowały przenośne odtwarzacze płyt CD, a w perspektywie czasu zupełnie zmieniły sposób, w jaki słuchamy muzyki.

iPod Touch

iPod odchodzi bez fanfar.

Jedno, co mi w tym pożegnaniu nie pasuje, to absolutny brak przytupu. Nie tak powinno się żegnać legendy. iPod jest sprzętem o tak ogromnym historycznym znaczeniu, gadżetem tak symbolicznym dla wszystkich melomanów, że zasłużył chociażby na limitowaną edycję na 20-lecie. To byłaby prawdziwa gratka dla fanów, gdyby np. Apple wydał okolicznościową wersję iPoda Classic.

REKLAMA
iPod Classic
iPod Classic

Niestety tak się nie stało, więc iPodowi nie pozostało nic innego, jak zejść ze sceny po cichutku i bez fanfar. Nigdy już nie zobaczymy takiego jak on, a jego warta dobiegła końca. Po iPodzie pozostanie już tylko wspomnienie, a ci, którzy do dziś posiadają odtwarzacze od Apple’a, lepiej niech ich nie wyrzucają – nie tylko za kilka lat mogą okazać się sporo warte, ale też stanowią bezcenną pamiątkę po urządzeniu, które zmieniło świat.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA