REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Brakuje już tylko ekspresu do kawy. InPost wepchnął do Paczkomatu bankomat

Może i Infinity War, to najbardziej ambitny crossover w historii kina, ale czy Amerykanie widzieli nasze Bankopaczkomaty?

29.05.2019
14:50
InPost błędne opłaty
REKLAMA
REKLAMA

Po raz pierwszy usłyszeliśmy o nich pod koniec stycznia. Bankopaczkomaty to efekt współpracy InPostu i amerykańskiej korporacji IT Card. Bankomaty tych ostatnich, pod marką Planet Cash, zostały zintegrowane z paczkomatami.

30 Bankopaczkomatów zadebiutowało na ulicach naszych miast.

Strony nie podają na razie ich lokacji. Choć wcześniej wiedzieliśmy, że pojawiają się na pewno w Warszawie, Krakowie i Katowicach. W miarę upływu czasu sieć ma być stopniowo rozbudowywana. Zarówno InPost, jak i Planet Cash mają bowiem bardzo gęstą siatkę urządzeń. Paczkomatów jest 4,8 tysiąca, bankomatów 3 tysiące, a banko-wpłatomatów 700.

Możliwość wypłaty gotówki, sprawdzenie salda rachunku czy zmiana PINu karty to dla naszych Klientów kolejne usługi, jakie mogą oferować Paczkomaty. Będziemy rozbudowywać paletę możliwości, zwłaszcza że w Paczkomatach można płacić kartą, blikiem lub przelewem online – powiedział Rafał Brzoska, prezes firmy InPost.

Integracja to ułatwienia dla klienta.

Paczkomaty już teraz wygrywają z tradycyjnym kurierem lub pocztą swoją dostępnością. Otwarte są 24 godziny na dobę, a obcowanie z nimi celem nadania lub odbioru paczki zamyka się zwykle w minucie. Zgodnie ze słowami Rafała Brzoski, strategia InPostu na najbliższy czas ma polegać na integracji i automatyzacji kolejnych usług - finansowych i sprzedażowych.

REKLAMA

To już czysta spekulacja, ale może w przyszłości w paczkomacie weźmiemy pożyczkę albo kupimy drożdzówkę czy kawę?

Warto też przypomnieć, że bankopaczkomaty to nie jedyny pomysł InPostu na rozszerzenie swojej działalności. Firma w zeszłym roku rozpoczęła współpracę z Allegro oraz zajęła się przygotowaniem lodówkopaczkomatów we współpracy z siecią sklepów Lidl.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA