REKLAMA

Zapomnij o paczkomatach. Teraz pora na bankopaczkomaty

Inpost nawiązuje współpracę z siecią Planet Cash, dzięki czemu paczkomaty połączą się z bankomatami. Tak powstaną… bankopaczkomaty.

29.01.2019 14.49
bankomaty paczkomaty bankopaczkomaty inpost planet cash
REKLAMA
REKLAMA

Bankopaczkomaty to kolejny pomysł firmy Inpost na rozwój swojej sieci maszyn, które eliminują konieczność kontaktowania się odbiorów z kurierami bądź listonoszami. Już niedługo paczkomaty w klasycznej formie połączą się z bankomatami w jedno. Pozwoli to odbierać przesyłki i wypłacać pieniądze w jednym miejscu.

Możliwe będzie to dzięki współpracy z firmą Planet Cash, która na ten moment dysponuje ok. 3 tys. bankomatów i 700 banko-wpłatomatów na terenie całego kraju. Paczkomatów jest z kolei już 4,5 tys. Bankopaczkomaty pozwolą poprawić wyniki obu firmom jednocześnie.

W dodatku pierwsze bankopaczkomaty już tu są.

Pomysł jest ciekawy, a w dodatku doczekał się już realizacji. Pierwsze maszyny tego typu już się pojawiły, a w polskich miastach rozstawiono już kilkanaście takich bankopaczkomatów. Czekają one teraz już tylko na uruchomienie, by klienci mogli zacząć z nich korzystać.

Cztery maszyny tego typu pojawią się w Warszawie, ale skorzystać będą mogli z nich w pierwszej kolejności również odbiorcy paczek z takich miast jak Kraków i Katowice. Można też założyć, że ich dostępność szybko się zwiększy - oczywiście jeśli tylko spotka się to z zainteresowaniem klientów.

Paczkomaty i bankomaty od Inpost i Planet Cash w jednym - jak to działa?

Paczkomat i bankomat w jednym to coś więcej niż tylko paczkomat, w który wbudowany dodatkowy klasyczny bankomat. Klienci będą mogli zgłosić się po odbiór paczki i wypłacić gotówkę korzystając ze wspólnego panelu.

REKLAMA

Informację o tym, że pojawiają się pierwsze bankopaczkomaty w Polsce przekazał serwis Wiadomości Handlowe. Jak na razie to nieoficjalne doniesienia, ale na Twitterze udostępnił je również Rafał Brzoska. Swój retweet opatrzył emotikoną z uśmiechem, co można interpretować jako potwierdzenie informacji z artykułu.

Warto też przypomnieć, że bankopaczkomaty to nie jedyny pomysł InPostu na rozszerzenie swojej działalności. Firma w zeszłym roku rozpoczęła współpracę z Allegro oraz zajęła się przygotowaniem lodówkopaczkomatów we współpracy z siecią sklepów Lidl. Lidl ma je w przyszłości wykorzystać do uruchomienia sprzedaży online.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA