REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Zakupy
  3. Technologie
  4. Tech

Rusza Allegro na abonament. Płacisz raz w roku i codziennie masz darmową dostawę zakupów

Allegro Smart to abonament, dzięki któremu za 4 zł miesięczne, możecie nie płacić za dostarczenie paczki. Niestety jest kilka warunków, które taka paczka musi spełniać. 

Rusza Allegro Smart, nowy abonament na darmową dostawę
REKLAMA
308 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Allegro Smart to opcja abonamentowa. Płacisz raz na rok lub raz na pół roku i masz możliwość skorzystania z darmowej dostawy, jeśli… no właśnie. Warunków, które pozwalają się załapać na darmową dostawę, jest całkiem sporo.

Allegro Smart dotyczy zamówień od 40 zł i obejmuje tylko dostawy do paczkomatu lub punktu odbioru.

Po tym, jak już przelejemy na konto firmy ciężko zarobione 39,00 zł za pół roku lub 49,00 zł za rok, wybrane przesyłki i ewentualne zwroty będą dla nas bezpłatne. Kluczowe tu jest słowo wybrane. Allegro Smart niestety nie obowiązuje na wszystkie produkty.

 class="wp-image-791269"

Łączna wartość zamówienia u jednego sprzedającego musi wynieść minimum 40 zł. Nie ma też nieskończonej liczby zamówień do wyboru, ale nawet zakupoholicy akurat tym nie muszą się specjalnie martwić. Z Allegro Smart można skorzystać aż 365 razy w ciągu roku.

Firma zdradza, że choć przesyłka kurierska jest nadal najchętniej wybieraną opcją dostawy, to popularność paczkomatów i punktów odbioru z roku na rok rośnie. Allegro ma nadzieję, że ta tendencja się utrzyma i brak opcji kurierskiej nikogo nie zniechęci. Niestety paczkomaty i punkty odbioru mają dodatkowe ograniczanie i, choćby paczka spełniła wszystkie inne wymagania programu Allegro Smart, to ze względu na gabaryty telewizora czy zmywarki z dostawą za darmo nie dostaniemy.

 class="wp-image-791314"

W ramach Allegro Smart dostępne są tylko produkty od wybranych sprzedawców.

Firma tłumaczy, że chce w ramach nowej oferty promować najlepsze sklepy. Do Allegro Smart kwalifikują się jedynie przedmioty wystawiane przez Super Sprzedawców i tych, którzy mają minimum 98 proc.pozytywnych komentarzy. Dodatkowo proponowane przez nich ceny za wysyłkę muszą mieścić się w ramach narzuconych im przez Allegro. Jeśli ktoś określi zbyt wysokie koszty przesyłki, jego produkty nie będą uwzględniane w ofercie. Choć warunki narzucane przez sklep są wyśrubowane, w efekcie od pierwszego dnia do programu trafiło ok. 30 mln przedmiotów, czyli 33 proc. produktów dostępnych na aukcjach.

Na osoby, które zdecydują się skorzystać z programu, czekają też dodatkowe bonusy takie jak 10 monet na start, promocje dostępne tylko dla nich i priorytetowa obsługa wniosków i czat z konsultantem.

REKLAMA
 class="wp-image-791275"

Amazon Prime też zaczynał do specjalnych dostawy i dodatkowych promocji. Allegro Smart z pewnością z czasem będzie oferowało coraz więcej, czy pójdzie w tym samym kierunku, co starszy brat zza wielkiej wody? To się dopiero okaże. W takiej formie to już jest całkiem kusząca oferta dla grona regularnych klientów.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA