REKLAMA

Zmiany cennika roamingowego w T-Mobile. Tańszy internet i mniejsze dopłaty w prepaidach

T-Mobile to kolejny operator, który wprowadził nowe stawki za usługi w roamingu na chwilę przed majówką. Sprawdzamy nowe cenniki.

17.04.2019 15.34
t-mobile roaming ceny
REKLAMA
REKLAMA

Operatorzy kolejno aktualizują swoje cenniki usług w roamingu. Zaledwie wczoraj informowaliśmy o tym, że Orange zmniejszy koszt dopłat do transferu danych w taryfach typu prepaid, a dzisiaj na podobny krok zdecydował się T-Mobile.

Roaming w T-Mobile - niższe ceny nie tylko w taryfach typu prepaid.

Podobnie jak w przypadku Orange’a, T-Mobile nie wprowadza żadnych dodatkowych opłat dla klientów abonamentowych. Spada też cena za transfer danych po wykorzystaniu bezpłatnego pakietu 1 GB z 14,91 zł do 4 zł brutto za każdy dodatkowy gigabajt.

Dopłaty będą wyłącznie w ofertach typu prepaid oraz MIX. Wynoszą one 0,01 zł netto, czyli (0,0123 gr brutto) za minutę połączenia i wiadomość SMS lub MMS oraz 3,25 złotych netto (3,9975 zł brutto) za 1 GB transferu danych.

Niższe ceny w roamingu nie są oczywiście zaskoczeniem.

Blisko dwa lata temu europejskie telekomy musiały dostosować się do nowych regulacji określanych mianem roam like at home. Ustawodawca założył bowiem, że abonenci podczas okazjonalnych podróży po Unii Europejskiej nie powinni płacić za usługi telekomunikacyjne więcej niż w kraju.

Oczywiście telekomy nie bez powodu przed tym się wzbraniały. W praktyce Polacy częściej korzystają ze swoich kart SIM np. na wakacjach niż osoby z innych europejskich krajów z własnych podczas odwiedzin w naszym. Operatorzy nie mieli jednak wyboru i z dnia na dzień nowe zasady wprowadzili.

REKLAMA

Pojawiła się co prawda opcja pobierania w wyjątkowych sytuacjach dopłat, a także mechanizmy, które pozwoliły się firmom telekomunikacyjnym zabezpieczyć przed nadużyciami. Co do zasady jednak, usługi w roamingu staniały do takiego poziomu, że już nie trzeba bać się korzystania z nich.

Warto przy tym też pamiętać, że kolejne obniżki cen usług w roamingu to zaś nie jest wyłącznie dobra wola operatorów takich jak T-Mobile i Orange. Wpływ na to ma ustalanie nowych stawek hurtowych, których telekomy nie mogą przekroczyć.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA