REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Zmiany cennika roamingowego w T-Mobile. Tańszy internet i mniejsze dopłaty w prepaidach

T-Mobile to kolejny operator, który wprowadził nowe stawki za usługi w roamingu na chwilę przed majówką. Sprawdzamy nowe cenniki.

t-mobile roaming ceny
REKLAMA
308 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Operatorzy kolejno aktualizują swoje cenniki usług w roamingu. Zaledwie wczoraj informowaliśmy o tym, że Orange zmniejszy koszt dopłat do transferu danych w taryfach typu prepaid, a dzisiaj na podobny krok zdecydował się T-Mobile.

Roaming w T-Mobile - niższe ceny nie tylko w taryfach typu prepaid.

Podobnie jak w przypadku Orange’a, T-Mobile nie wprowadza żadnych dodatkowych opłat dla klientów abonamentowych. Spada też cena za transfer danych po wykorzystaniu bezpłatnego pakietu 1 GB z 14,91 zł do 4 zł brutto za każdy dodatkowy gigabajt.

Dopłaty będą wyłącznie w ofertach typu prepaid oraz MIX. Wynoszą one 0,01 zł netto, czyli (0,0123 gr brutto) za minutę połączenia i wiadomość SMS lub MMS oraz 3,25 złotych netto (3,9975 zł brutto) za 1 GB transferu danych.

Zmiany dotyczą stawek usług roamingowych w strefie 1A dla klientów, którzy podpisali umowy: abonamentową po 1 lipca 2018 roku, MIX po 9 lipca 2018 roku oraz wszystkich użytkowników oferty pre-paid. Nowe stawki będą obowiązywały od 19 maja 2019 roku - możemy przeczytać w informacji prasowej T-Mobile

Niższe ceny w roamingu nie są oczywiście zaskoczeniem.

Blisko dwa lata temu europejskie telekomy musiały dostosować się do nowych regulacji określanych mianem roam like at home. Ustawodawca założył bowiem, że abonenci podczas okazjonalnych podróży po Unii Europejskiej nie powinni płacić za usługi telekomunikacyjne więcej niż w kraju.

Oczywiście telekomy nie bez powodu przed tym się wzbraniały. W praktyce Polacy częściej korzystają ze swoich kart SIM np. na wakacjach niż osoby z innych europejskich krajów z własnych podczas odwiedzin w naszym. Operatorzy nie mieli jednak wyboru i z dnia na dzień nowe zasady wprowadzili.

REKLAMA

Pojawiła się co prawda opcja pobierania w wyjątkowych sytuacjach dopłat, a także mechanizmy, które pozwoliły się firmom telekomunikacyjnym zabezpieczyć przed nadużyciami. Co do zasady jednak, usługi w roamingu staniały do takiego poziomu, że już nie trzeba bać się korzystania z nich.

Warto przy tym też pamiętać, że kolejne obniżki cen usług w roamingu to zaś nie jest wyłącznie dobra wola operatorów takich jak T-Mobile i Orange. Wpływ na to ma ustalanie nowych stawek hurtowych, których telekomy nie mogą przekroczyć.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA