REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Orange obniża ceny za transfer danych w roamingu. Skorzystają użytkownicy prepaidów

Orange wprowadza nowe stawki za roaming. Już za kilka dni zmienią się ceny za transfer danych. Połączenia oraz wiadomości SMS pozostają bez zmian.

16.04.2019
13:50
orange roaming ue eu w unii ceny cennik roam like at home
REKLAMA

Operatorzy blisko dwa lata temu musieli wprowadzić zasadę roam like at home. Nowe przepisy obowiązujące w całej Unii Europejskiej zakładają bowiem, że klienci nie mogą płacić podczas okazjonalnych podróży po Europie za usługi telekomunikacyjne więcej niż w kraju. Sieci, chcąc nie chcąc, do nowych przepisów się dostosowały.

REKLAMA

Telekomom udało się co prawda wywalczyć kilka wyjątków od reguły w tym dopłat w ofertach prepaid oraz wprowadzić mechanizmy obrony przed osobami nadużywającymi usług w roamingu, ale co do zasady, klienci nie muszą się już obawiać bankructwa np. po wysłaniu zdjęcia lub przeprowadzeniu krótkiej rozmowy. Stawki w dodatku cały czas maleją, bo taki był od początku plan.

Orange poinformował, że za kilka dni cennik usług w roamingu znów się zmieni.

W przypadku usług na kartę w sieci Orange już od 19 kwietnia transfer opłata za 1 GB transferu danych w ramach Unii Europejskiej będzie niższa o 5,5 zł. Wynika to ze zmiany maksymalnej stawki za dopłatę do ceny 1 MB danych lub za 1 wiadomość MMS w roamingu.

REKLAMA

Zgodnie z nową decyzją prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, wspomniana dopłata za 1 MB zmniejsza się z kwoty 0,00738 zł do poziomu 0,001845 zł. Oznacza to, że dopłata za 1 GB transferu w przypadku ofert prepaid w sieci Orange wyniesie już za kilka dni 1,89 zł.

W przypadku innych usług dopłaty dla użytkowników ofert przedpłaconych pozostają na pozostałym poziomie. Za minutę wykonanego połączenia dopłaca się 0,05 zł, za minutę odebranego połączenia trzeba zapłacić 0,02 zł, a wysłanie jednej wiadomości SMS to koszt na poziomie 0,01 zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA