REKLAMA

Pogromca Mitów powraca we własnym programie. Adam Savage zbuduje prawdziwą, działającą zbroję Iron Mana

Adam Savage, znany szerszej publiczności szczególnie z prowadzenia kultowego programu „Pogromcy Mitów”, powróci na telewizyjne ekrany. Nie mogę się doczekać!

24.04.2019 17.04
Nadchodzi Savage Builds - nowy program jednego z Pogromców Mitów
REKLAMA
REKLAMA

Już w czerwcu na Science Channel zadebiutuje program „Savage Builds”, a w nim Adam Savage – z pomocą znajomych inżynierów, naukowców i osobistości świata nauki i filmu – przedstawi największe, najbardziej ambitne konstrukcje w całej swojej karierze.

Savage Builds to nowy program Pogromcy Mitów class="wp-image-927326"

Savage Builds to kulminacja pomysłów, które kłębiły się w głowie Adama od lat.

Jak sam przyznaje w wywiadzie dla Hollywood Reporter, w programie powstaną projekty, które chciał zrealizować od dawna, ale nigdy nie miał ku temu okazji lub możliwości. W realizacji szalonych planów pomogą mu takie postaci, jak:

  • Znany widzom Pogromców Mitów Tory Belleci
  • Twórczyni „gównianych robotów” Simone Giertz
  • Inżynier NASA Adam Steltzner
  • Reżyser Peter Jackson
  • Twórca Gravity Jet Suit Richard Browning
  • Twórczyni filmowych rekwizytów (i nie tylko) Laura Kampf

Co zobaczymy w Savage Builds?

Nie wiemy oczywiście wszystkiego, ale według informacji podanych przez Hollywood Reporter i samego Savage’a, zobaczymy m.in. prawdziwą, działającą zbroję Iron Mana, Panjandrum (napędzany rakietami walec z czasów II wojny światowej) i maszyny rodem z Mad Maxa.

Przyznam szczerze, że dla samego kostiumu Iron Mana mam ochotę krzyknąć „dajcie mi już tę serię”. Najważniejsza w tym wszystkim jest jednak niezwykła osobowość Adama Savage’a, którego poczynania śledzę od czasów pierwszych odcinków Pogromców Mitów.

Gdy program dobiegł końca, Adam przeniósł swoją działalność twórczą na własną platformę Tested, gdzie co tydzień można znaleźć nowy podcast z serii „Still Untitled”, obejrzeć jednodniowe projekty Savage’a, czy rzucić okiem za kulisy superprodukcji i poznać świat filmowych rekwizytów.

REKLAMA

Nie mogę powiedzieć, żebym sam był zapalonym twórcą-modelarzem (tego zestawu umiejętności matka natura mi niestety poskąpiła), ale jako wieloletni widz Pogromców Mitów i Tested.com, nie mogę się doczekać premiery Savage Builds.

Nie wiadomo na razie, czy emisja programu w Polsce na jednym z kanałów grupy Discovery zbiegnie się z emisją na Science Channel w Stanach Zjednoczonych, ale z pewnością jest na co czekać. Unikalna kombinacja szalonych pomysłów, inteligencji, nauki i humoru musi zaowocować czymś niesamowitym.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA