REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Zmiany cen połączeń i SMS-ów w ramach Unii Europejskiej. Będzie taniej

Wysyłanie wiadomości i wykonywanie połączeń na terenie Unii Europejskiej będą jeszcze tańsze. Już za miesiąc operatorzy będą musieli obniżyć ceny.

12.04.2019
18:59
Zmiany cen połączeń i SMS-ów w ramach Unii Europejskiej. Będzie taniej
REKLAMA
REKLAMA

Wprowadzenie zasady roam like at home wywróciło do góry nogami to, w jaki sposób korzystamy ze smartfonów poza granicami kraju. Podczas krótkich wyjazdów służbowych oraz urlopów wypoczynkowych na terenie Unii Europejskiej nie trzeba się już martwić tym, że wysłanie zdjęcia na Facebooku skończy się bankructwem, jak to drzewiej bywało.

Operatorzy wywalczyli co prawda pewne odstępstwa od tej reguły i zabezpieczyli się przed osobami, które chciałyby korzystać z polskich kart SIM za granicą cały czas, a nie tylko okazjonalnie, ale i tak jest nieźle. W większości taryf rozmowy i wiadomości nie są dodatkowo taryfikowane, a operator dorzuca paczkę internetu do wykorzystania za granicą.

W dodatku ceny usług w roamingu w dodatku co kilka miesięcy tanieją.

Od samego początku zasada roam like at home zakładała kolejne obniżanie maksymalnych kwot, jakie operatorzy mogą pobierać za usługi. Nadal jednak połączenia zagraniczne i wewnątrz Unii Europejskiej są dodatkowo taryfikowane. Jednak również i w tym przypadku ceny spadają.

REKLAMA

Jak podaje Telko.in, już niedługo, bo dokładnie 15 maja, nastąpi kolejna obniżka cen. Sieci powinny poinformować o zmianach cenników najpóźniej na miesiąc przed wejściem ich w życie. Kwoty w złotówkach zostały wyliczone na podstawie średniej referencyjnych kursów wymiany opublikowanych przez Europejski Bank Centralny w dniach 15 stycznia, 15 lutego i 15 marca 2019 r.

Zgodnie z rozporządzeniem klienci, którzy będą chcieli skorzystać z telefonu w celu wykonania połączenia lub wysłania wiadomości w ramach Unii Europejskiej, zapłacą maksymalnie 0,81 zł, czyli 0,19 euro za minutę połączenia, a wysłanie SMS-a to będzie koszt na poziomie 0,25 zł, czyli 0,06 euro za sztukę. Co tu dużo mówić - to świetna wiadomość.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA