REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Więcej pieniędzy w polskich grach. Totalizator sponsoruje e-sportowców. Rusza akcelerator dla gamedevu

Podczas konferencji prasowej na Game Jam Square, czyli 40-godzinnym hackatonie growym, doszło do dwóch ważnych ogłoszeń. Na pierwsze powinni spojrzeć twórcy gier, drugie zainteresuje e-sportowców.

29.04.2019
12:36
Totalizator wesprze e-sportowców, a ARP Games twórców gier
REKLAMA
REKLAMA

Startuje piąta edycja ARP Games, czyli akceleratora gamedevu.

W ostatnim czasie polscy developerzy szczególnie dobrze poczynają sobie na zachodnich rynkach. Tytuły takie jak Wiedźmin 3, Frostpunk czy This War of Mine zdobyły ogólnoświatowe uznanie, które przełożyło się na większe zainteresowanie tą działką profesjonalnego rozwoju. Rodzimi twórcy niezależni rosną w siłę, a stara się im pomóc akcelerator ARP Games.

Zakwalifikowane do niego zespoły mogą liczyć na wsparcie finansowe, opiekę mentora, specjalistyczne szkolenia i udział w branżowych wydarzeniach. To jednak dopiero początek. Po trzech testowych miesiącach drużyny mogą przejść do etapu inwestycyjnego. Tam zakładają spółkę, a program pokrywa nawet do 100 proc. kosztów stworzenia gry.

ARP Games dysponuje budżetem 1,3 mln zł.

Jako że jest to już piąta edycja programu, to organizatorzy mogą się pochwalić pewnymi sukcesami. Największym z nich jest tworzona przez studio 2BIGO grę pt. Lumberhill. W trybie kooperacji mogą w nią zagrać nawet 4 osoby, których zadaniem jest prowadzenie owiec do zagrody, dostarczanie drewna do tartaku i walka z żywiołami.

 class="wp-image-929681"
Lumberhill na Game Access ’18.

Lumberhill tak spodobało się firmie East2West ze Stanów Zjednoczonych, że podjęła decyzję o wydaniu gry. Ujrzy ona światło dzienne na początku przyszłego roku.

Totalizator Sportowy sponsoruje Polską Ligę Esportową

REKLAMA

Właściciel marki LOTTO już od dawna wspiera polski sport. Ba, jest jego największym mecenasem. Teraz Totalizator postanowił zaangażować się również w e-sport. Nie tylko został partnerem tytularnym Dywizji profesjonalnej, ale również wspiera Polską Ligę Esportową.

Dzięki temu obie instytucje będą w stanie lepiej wyłapywać młode talenty, które w przyszłości będą przynosiły fanom e-sportu jak najlepsze chwile.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA