Gry  / Lokowanie produktu

Już za tydzień rusza Game Jam Square. 40-godzinny hackaton twórców gier wideo

Picture of the author

Już za tydzień rusza Game Jam Square. To impreza, na której nie może zabraknąć nikogo interesującego się tematyką GameDevu. 40-godzinny hackaton to tylko jedna z atrakcji.

Game Jam Square przygotowano z myślą o osobach zainteresowanych tworzeniem gier wideo - od pasjonatów, przez projektantów, aż po programistów. Organizatorami tego trzydniowego wydarzenia są Agencja Rozwoju Przemysłu i ARP Games (czyli jedyny w Polsce akceleratorem gier wideo). Dla uczestników przewidziano atrakcyjne nagrody.

Game Jam Square - najważniejsze informacje:

  • Kiedy? - od 26 do 28 kwietnia 2019 roku;
  • Gdzie? - Tor Służewiec w Warszawie.

Impreza potrwa od piątku do niedzieli. Przez trzy dni zarejestrowani uprzednio uczestnicy będą wspólnie pracować nad zupełnie nową grę wideo. Przewidziano liczne nagrody dla gości, którzy wezmą udział w hackatonie. Łączna pula nagród to aż 250 tys. zł.

Hackaton podczas Game Jam Square - zasady

Zawody w kodowaniu ruszą w piątek 26 kwietnia i potrwają równe 40 godzin. Dokładny temat, jaki będą musieli zrealizować uczestnicy, zostanie podany w momencie rozpoczęcia zmagań, ale już teraz wiemy, że obecni na miejscu twórcy będą musieli stworzyć „prostą i ciekawą grę”.

Efekty pracy uczestników po zakończeniu 40-godzinnego hackatonu będzie oceniać wybrane przez organizatora jury. Najlepsze zespoły otrzymają nagrodę Grand Prix oraz dwa równorzędne wyróżnienia. Nominacje będą przyznawane w siedmiu kategoriach, wśród których znalazły się:

  • Best Game Play;
  • Best 2D Art;
  • Best 3D Art;
  • Best Audio;
  • Best Story;
  • Best Small Team;
  • Best Multiplayer Game.

Inne atrakcje podczas Game Jam Square

Impreza odbędzie się na warszawskim Torze Służewiec, ale organizator pomyślał o osobach, które nie będą mogły pojawić się na miejscu. Wszyscy zainteresowani będą mogli śledzić wydarzenie, w tym turniej w CS:GO zorganizowany przy wsparciu Totalizatora Sportowego, podczas transmisji na żywo na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego w Twitch.tv.

Pierwsze skrzypce gra tu oczywiście hackaton, ale organizatorzy przygotowali z myślą o uczestnikach i widzach również inne atrakcje. W trakcie Game Jam Square zostaną zorganizowane również rozgrywki e-sportowe. Na imprezie pojawią się także YouTuberzy zza granicy zaproszeni przez Polską Fundację Narodową oraz stoiska startupów gamingowych wspieranych przez ARP Games.

A skąd się w ogóle wziął pomysł na Game Jam Square?

Remigiusz Kopoczek, prezes ARP Games, przywołuje dane na temat rynku gier wideo. Jak zauważa, „według raportu Forbesa polska branża gier jest warta 26 mld zł, co daje jej 23. miejsce na świecie”. Przypomina też, że „Newzoo i Wargaming wskazują Polskę jako 8. na świecie pod względem wydatków na gry”. Nie oznacza to jednak, że nie stoją przed nami wyzwania.

Jedną z barier rozwoju, na którą wskazało badanie przeprowadzone przez Krakowski Park Technologiczny jest brak właściwych kompetencji na rynku talentów w obszarze GameDevu. Dlatego jako ARP Games zaangażowaliśmy się w stworzenie game jamu z atrakcyjną pulą nagród - wyjaśnia dalej Remigiusz Kopoczek, prezes ARP Games.

Game Jam Square to zaś okazja dla twórców gier, by „z jednej strony zaprezentować swoją kreatywność i specjalistyczne umiejętności, a z drugiej pracować pod dużą presją czasu”. Dzięki temu będą mogli nie tylko pokazać się szerszej publiczności, ale spotkają się też z kolegami i koleżankami po fachu. Do tego nabędą umiejętności i kompetencje, które przydadzą im się potem w wymarzonej pracy.

*Materiał powstał we współpracy z marką Game Jam Square

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst