Biznes  / Lokowanie produktu

Acer dba o profesjonalistów. Te sprzęty są wprost stworzone dla ludzi w ciągłym biegu

Współczesny biznes to przede wszystkim mobilny biznes. Pozostający w ciągłym biegu pracownicy i managerowie potrzebują maszyn, które dotrzymają im kroku – a Acer ma w swoim portfolio coś specjalnie dla nich.

Ze spotkania na spotkanie, z biura do biura, z pociągu do pociągu, z lotniska na lotnisko – tak wygląda życie ludzi biznesu. A praca sama się nie zrobi, więc trzeba ją wykonać niezależnie od miejsca i czasu.

Acer zdaje sobie sprawę z charakteru tej pracy, dlatego ich maszyny są wprost skrojone pod specyficzne wymogi nieustannego bycia w ruchu.

Acer TravelMate X5 – coś dla tych, którzy pół dnia spędzają w Pendolino.

Każdy, kto choć raz jechał Pendolino, musiał ich zauważyć – skupionych, milczących, ubranych zazwyczaj w niebieskie marynarki, pochylonych nad swoimi laptopami panów, wstukujących cyferki do excelowej tabelki, od czasu do czasu dzwoniących do nieznanego rozmówcy z pytaniem „jak stoimy z prezentacją?”.

Specjalnie dla nich Acer ma w swoim portfolio model Travelmate X5. Ten laptop łączy w sobie wszystkie cechy niezbędne biznesmanowi w podróży – wydajność, wytrzymałość, mobilność i elegancki wygląd.

Za wydajność odpowiadają tu czterordzeniowe procesory Intel Core i5 lub i7 ósmej generacji, wespół z 8 lub 16 GB RAM-u i 256 lub 512 GB pamięci na dane. To więcej niż wystarczające parametry, by okiełznać nawet najbardziej złożone pliki .xlsx, prezentacje i bazy danych. Utworzone dokumenty obejrzymy zaś na 14-calowym wyświetlaczu IPS o rozdzielczości Full HD, który – zależnie od preferencji – może być dotykowy dla większego komfortu obsługi, lub nie dotykowy i matowy, dla lepszej ochrony wzroku.

Acer Travelmate X5

Obudowa wykonana jest ze stopu magnezu, nie z aluminium, co czyni ją bardziej wytrzymałą od większości dostępnych na rynku laptopów. Nic więc nie powinno się stać, jeśli wysuwając się z fotela w pociągu zapracowany biznesman strąci komputer na podłogę.

Magnezowa obudowa gwarantuje też niesłychaną mobilność. Travelmate X5 waży mniej niż kilogram, a przecież mówimy o laptopie z 14-calowym wyświetlaczem. Przy tak niewielkiej masie można go nosić w torbie przez cały dzień, bez obaw o nadwyrężenie ramion, a 10-godzinny zapas energii z pewnością się przyda, jeśli komuś przyjdzie jechać Intercity, w którym nie ma gniazdek.

A gdy już przyjdzie moment, gdy trzeba wyjść z pociągu i np. poprowadzić prezentację, nienachalna, biznesowa estetyka Travelmate’a sprawia bardzo profesjonalne wrażenie.

Acer Swift 5 Pro – kto powiedział, że 15-calowy laptop musi być duży i ciężki?

Nawet najsmuklejsze laptopy z ekranem o przekątnej 15” ważą blisko 2 kg, co może nie brzmi jak wiele, ale po całym dniu noszenia w torbie czy plecaku zdecydowanie da się taką masę odczuć na plecach.

Co innego Acer Swift 5 Pro. Jego masa nie przekracza 1 kg, dzięki obudowie wykonanej z mieszanki stopów magnezowo-litowego i magnezowo-aluminiowego. Całość ma też mniejsze gabaryty od większości 15-calowych laptopów, dzięki ramkom wyświetlacza ograniczonym do minimum.

Acer Swift 5 Pro

Acer Swift 5 Pro jest też bardzo stylową konstrukcją, która z pewnością przypadnie do gustu pracownikom kreatywnym, zajmującym się na co dzień tworzeniem prezentacji i innych briefów dla klientów żądnych wizualnych fajerwerków. Pomoże w tym również znakomity ekran, odwzorowujący 100 proc. przestrzeni barw sRGB.

Pomimo dużego ekranu i smukłej obudowy Acer Swift 5 Pro wytrzyma z dala od gniazdka przez długi czas. Energii powinno mu wystarczyć nawet na 10 godzin, czyli de facto cały dzień pracy.

Po powrocie do biura dobrze jest spojrzeć na coś większego.

Nie oszukujmy się – laptopy to wspaniałe narzędzia pracy, ale ich niewielkie ekrany na dłuższą metę bywają męczące, zarówno pod kątem nadwyrężania wzroku jak i złej postury, którą wymuszają.

Dlatego gdy można chwilę odetchnąć od podróżowania i pracować we własnym biurze, każdy woli podłączyć laptop do większego wyświetlacza, na którym będzie się pracowało po prostu wygodniej.

Acer PM0

Acer na tę ewentualność przewidział dwie nowe serie monitorów – BM0 i PE0.

Obydwie serie należą do linii ProDesigner, co oznacza tyle, że oprócz wysokiej rozdzielczości i dużego obszaru roboczego (27 lub 32”, rozdzielczość 4K), oferują także znakomite odwzorowanie barw. Zarówno BM0 jak i PE0 pokrywają 100 proc. przestrzeni barw Adobe RGB z bardzo niskim parametrem Delta E, ale mogą też odzwierciedlać przestrzenie barw DCI-P3 lub Rec. 709 – w sam raz na wypadek, gdyby trzeba było krytycznie ocenić pierwszą wersję reklamy dla klienta.

Acer BM0

Oprócz tego monitory oferują znakomite kąty widzenia i ergonomiczną podstawkę, umożliwiającą ustawienie ekranu pod praktycznie dowolnym kątem, by pracowało się wygodniej. Acer zdaje też sobie sprawę, że pracownicy biurowi spędzają przed ekranami długie godziny, więc zintegrował w swoich monitorach techologie Flicker-less oraz BluelightShield, ograniczające szkodliwe dla wzroku migotanie obrazu i emisję światła niebieskiego.

Acer od lat dba o profesjonalistów

Podczas ostatniej konferencji next@acer firma zaprezentowała nową linię produktów z serii ConceptD, dedykowaną kreatywnym profesjonalistom. Ci, którzy nie śledzą poczynań marki, mogliby odnieść wrażenie, że firma dopiero teraz zaczyna dbać o klientów z branży kreatywnej i biznesowej, a przecież to nieprawda.

Acer ConceptD

Acer od lat ma w swoim portfolio sprzęty dedykowane profesjonalnemu użyciu. Monitory zdolne odwzorowywać barwy z najwyższą precyzją. Laptopy dedykowane zarówno zabieganym biznesmanom spędzającym dnie nad tabelkami, jak i grafikom czy filmowcom, potrzebującym potężnej mocy obliczeniowej nie tylko przy biurku, ale i w terenie.

Dzięki temu decydując się na zakup sprzętu Acera do pracy możemy być pewni nie tylko zakupu świetnych produktów, ale – co ważniejsze – produktów, które mają znakomitą reputację i które nie zawiodą ani w biurze, ani poza nim.

*Materiał powstał we współpracy z marką Acer

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst