REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Siema, masz jakieś fajne gry? Takie pytanie zadał Zachodowi chiński WeChat

WeChat otwiera się na zachodnich twórców minigier i daje im dostęp do ponad miliarda potencjalnych graczy. 

22.03.2019
12:47
We Chat na zachodzie
REKLAMA
REKLAMA

WeChat rozkłada szeroko ramiona i zaprasza do swojej aplikacji twórców z wrażego Zachodu. Firma zdecydowała, że w aplikacji będzie można zaznać odrobiny relaksu serwowanego przez firmy spoza Chin.

WeChat to aplikacja, która służy niemal do wszystkiego. Nie ważne, czy chcesz po prostu z kimś pogadać, kupić bilety na pociąg, przeczytać najnowsze wiadomości, czy dać trochę drobnych wyciągającemu ręce na rogu ulicy żebrakowi — w Chinach możesz w tym celu skorzystać z WeChata.

Jedną ze składowych tej wszystko mogącej aplikacji są minigry. Nie wychodząc z WeChata, można spokojnie skopać zadnią część ciała przyjaciół w jakąś odmianę mobilnej ściganki. Jest jednak jeden mały haczyk — lepiej znać chiński. Gry są po chińsku, ich opisy są po chińsku, tylko obrazki zostały napisane w uniwersalnym języku plam barw i kształtów.

Minigry w WeChacie to kawałek wielkiego, wyglądającego bardzo apetycznie tortu

Choć WeChat dostępny jest na całym świecie od 2012 r., to aplikacji nie udało się podbić zachodnich rynków. A mimo to dopuszczenie nowych twórców do minigier na WeChacie to duży krok dla nich i dla samej platformy. Brak sukcesu na Zachodzie bez problemu rekompensuje szalona popularność aplikacji w Chinach, gdzie na niedobór ludności raczej nie narzekają.

WeChata używa grubo ponad miliard osób. Według deklaracji firmy z minigier korzysta ich znacznie mniej. Mają jedynie nieco ponad 400 mln aktywnych użytkowników miesięcznie, ale to nadal nie jest liczba, której nie warto ignorować. Szczególnie jeśli jest się twórcą gier i patrzy się w przyszłość.

REKLAMA

Poza możliwością uzyskania dostępu do platformy WeChat oferuje także program Creativity Incentives, który ma zachęcać programistów do eksperymentowania i oferować im dodatkowe 20 proc. z zysków. Ten ruch może sugerować, że firma chce więcej inwestować w swoje minigry i bardziej je eksponować. Jeśli tak się stanie, pula potencjalnych graczy może znacząco wzrosnąć.

Na razie na WeChata gotowe są dwie gry przygotowane przez zachodnie firmy. Jedną z nich jest pochodzący od Google'a Guess My Sketch, drugą Linsane Hoops z Games Closure.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA