Tech  / Artykuł

Prościej i bezpieczniej płacić się nie da. Apple Pay w każdym sklepie obsługiwanym przez Przelewy24

Picture of the author
221 interakcji
dołącz do dyskusji

Dziewięć miesięcy po wprowadzeniu przez Przelewy24 płatności Google Pay we wszystkich sklepach operatora można płacić też sprzętem Apple. Wcześniej wybrani handlowcy sprawdzali, czy nie ma z tą metodą płatności żadnych problemów. Efekt? Przelewy24 z Apple Pay.

Przelewy24 od 15 lat współtworzą polski e-commerce oferując jak największą liczbę metod płatności. Na stronie operatora - PayPro czytamy:

Misją PayPro SA jest dostarczanie profesjonalnych oraz kompleksowych rozwiązań w zakresie obsługi nowoczesnych usług płatności online. Cel ten realizowany jest za pośrednictwem serwisu płatności elektronicznych Przelewy24.pl.

Od kilku tygodni mieli sprawdzać w obsługiwanych przez siebie sklepach, czy udostępnienie klientom płatności za pomocą Apple Pay jest dobrym pomysłem. Okazało się, że jak najbardziej.

Przelewy24 z Apple Pay

Testy były bezproblemowe, a handlowcy podkreślali przede wszystkim stabilne działanie. Nie wskazano żadnego powodu, który miałby zablokować lub opóźnić połączenie Przelewów24 z Apple Pay. Więc innej decyzji nie mogło być.

Apple Pay to innowacyjna metoda płatności, z której korzysta coraz więcej klientów. Naturalnym krokiem było więc zaproponowanie możliwości wdrożenia Apple Pay naszym partnerom biznesowym. Dokonywanie płatności za pomocą Apple Pay jest proste, intuicyjne i bezpieczne. Cieszymy się, że jako jedni z pierwszych na rynku możemy zaoferować wdrożenie usługi tak szerokiemu gronu naszych klientów - przekonuje Jacek Kinecki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Przelewy24.

Bo bezpiecznie i szybko

Podczas zakupów Apple Pay wykorzystuje numer przypisany konkretnemu urządzeniu i unikalny kod transakcji. Dzięki temu numer karty nigdy nie jest przechowywany ani na urządzeniu, ani na serwerach Apple. W chwili dokonywania płatności numery kart nie są udostępniane sprzedawcom. Apple Pay nie przechowuje również informacji o transakcjach, które można byłoby powiązać z osobą dokonującą zakupu - czytamy na stronie Przelewy24.

Samo płacenie tą metodą w sklepach obsługiwanych przez Przelewy24 jest dziecinnie proste. Po prostu wśród dostępnych metod płatności wybieramy tę konkretną, a następnie potwierdzamy płatność np. na iPhonie.

Apple Pay częściej jest niż go nie ma

Apple Pay pojawił się w Polsce w czerwcu ubiegłego roku. Niespełna rok wystarczył, by ta metoda płatności była możliwa prawie wszędzie. A z pewnością dzisiaj łatwiej wskazać bank, instytucje, czy startup, które proponują swoim klientom Apple Pay, niż tych, którzy jeszcze się na to nie zdecydowali.

Apple Pay przecież jest jak najbardziej dostępne dla korzystających z PayU, czy Polskich ePłatności. Podobnie mogą zrobić ci związani z takimi bankami jak: Alior Bank (w tym także T-Mobile Usługi Bankowe), Bank Pekao, BGŻ BNP Paribas, Credit Agricole, Getin Bank, ING Bank Śląski, mBank, Nest Bank, PKO Bank Polski, Raiffeisen Polbank i Santander Bank Polska. Brakuje Citi Handlowego i Banku Millennium. W tym ostatnim przypadku to kwestia raczej kilkunastu dni. Apple Pay w Banku Millennium miał by dostępne w marcu. Tamtejsze biuro prasowe teraz jako ostateczny termin określa połowę kwietnia.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst