REKLAMA

Genialna promocja - Moto Z3 Play kosztuje teraz zaledwie 1100 zł

Szukacie dobrego smartfonu za około 1000 zł? Zatem powinniście zwrócić szczególną uwagę na Moto Z3 Play. Model ten został właśnie mocno przeceniony na niemieckim Amazonie.

29.03.2019 20.57
Moto Z3 Play
REKLAMA
REKLAMA

Miałem okazję testować ten model w zeszłym roku i bardzo miło mnie on zaskoczył. Cechuje się całkiem niezłymi komponentami jak na tę półkę cenową. Mamy tu procesor Qualcomm Snapdragon 636, 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej. Dodatkowo model ten, jak inne sprzęty Motoroli, cechuje się wyższą wydajnością niż wynika to z jego specyfikacji. Jest to po części zasługa niemal czystego Androida, który jest znakiem rozpoznawczym smartfonów Moto.

Jednak nie samą specyfikacją człowiek żyje.

Nie sposób zarzucić też cokolwiek wyjątkowo ładnej obudowie wykonanej ze szkła, może poza tym, że obiektyw aparatu bardzo mocno z niej wystaje. Ekran OLED o rozdzielczości FullHD oraz proporcjach 18:9 zapewnia ładne odwzorowanie barw, a NFC pozwala na płatności zbliżeniowe. Szkoda tylko, że akumulator o pojemności 3000 mAh jest nieco za mały i wystarcza ledwo na dzień pracy.

Moto Z3 Play class="wp-image-766195"
Moto Z3 Play

Ten feler jednak nie będzie przesadnie irytujący, ponieważ do telefonu jest dołączony akumulator o pojemności 2200 mAh w postaci modułu MotoMods. Dla osób niezaznajomionych z akcesoriami Motoroli - jest to powerbank, który można bezpośrednio podpiąć do smartfona, żeby przez pół dnia nie wisieć na kablu. Motorola ma ofercie też inne moduły, takie jak głośnik, gamepad oraz lepszy obiektyw aparatu, ale je trzeba dokupić osobno i nie należą one do najtańszych.

Motorola Moto Z3 Play Moto Mods class="wp-image-766186"
Moto Z3 Play - moduł akumulatora

Motorola Z3 Play nie jest jednak smartfonem idealnym. Do jej wad należy brak wyjścia słuchawkowego oraz głośników stereo, jeżeli ktoś spodziewał się ich w tak tanim urządzeniu. Dodatkowo czytnik linii papilarnych umieszczony na bocznej krawędzi obudowy nie pełni roli przycisku blokady, co jest mało wygodne. Gdy smartfon był w swojej standardowej cenie, można było narzekać na jego aparat, ale po obniżce jest on lepszy niż u jakiegokolwiek konkurenta z tej samej półki.

Czemu warto kupić Moto Z3 Play?

W swoim tekście dotyczącym tego smartfonu jasno pisałem, że jego największą wadą jest cena. Model ten kosztował bowiem 1999 zł. Teraz sytuacja zmieniła się o 180 stopni. W promocji niemieckiego Amazona jest to jeden z najbardziej opłacalnych smartfonów na rynku. Jaki inny telefon w tej cenie jest równie dobrze wykonany, ma ekran OLED, wydajne podzespoły, czystego Androida i dwa akumulatory (w tym jeden wymienny).

Odpowiadam: Żaden.

REKLAMA

Moto Z3 Play to świetny model, który obecnie zdecydowanie warto kupić, bo w promocyjnej cenie bije na głowę całą konkurencję, także tą ze stajni Xiaomi. Z zakupem warto jednak się pospieszyć, bo lada moment promocja może się skończyć. Gdybym sam szukał smartfona w tej cenie, już wpisywałbym na Amazonie dane mojej karty kredytowej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA