REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Moto Z3 Play to telefon dla wszystkich, którzy tęsknili za modułami

Nowy smartfon Moto z3 play może okazać się prawdziwym hitem. Albo telefonem, który nie zainteresuje szerszego grona klientów. Wszystko zależy od jego ceny, która jak na razie pozostaje tajemnicą. Niemniej jednak jest to na pewno bardzo interesujący sprzęt.

06.06.2018
18:32
moto-z3-play
REKLAMA
REKLAMA

Dlaczego? Chociażby ze względu na jego modułowość. Tak - modułowość. W 2018 r. Motorola się nie poddaje i zaprezentowała właśnie telefon, który będzie kompatibylny ze wszystkimi moto mods wydanymi do tej pory. Szanuję taką konsekwentność.

Moto Z3 Play: co o nim wiemy?

 class="wp-image-745507"

Modułowa technologia zmienia Moto z3 play w różne urządzenia. Wystarczy dołączyć (a najpierw zakupić) odpowiedni element, żeby wykorzystać nowy smartfon Motoroli do drukowania zdjęć, lub do wyświetlania dużego obraz z przenośnego projektora w dowolnym miejscu. Pełną listę moto mods można znaleźć na oficjalnej stronie producenta, więc jeśli ktoś chciałby zaspokoić swoją ciekawość, to niech się nie krępuje.

Nowy Moto z3 play oferuje też sztuczną inteligencję używaną przez system dwóch aparatów z funkcją wyczuwania głębi oraz kontekstowe funkcje przetwarzania danych. Jak to sprawdzać się będzie w praktyce? Nie wiadomo. Musimy poczekać na premierę telefonu, żeby móc napisać o tym cokolwiek więcej.

Konstrukcja telefonu zapowiada się jednak całkiem nieźle. Trójka została wykonana ze szkła Corning Gorilla Glass oraz lekkiego aluminium. Przy zachowaniu tych samych wymiarów urządzenia, co w poprzedniej generacji ekran jest o 13 proc. większy i zawiera więcej pikseli na cal. Wyświetlacz to Super AMOLED o proporcjach 18:9, przekątnej 6" i rozdzielczości Full HD.

 class="wp-image-745513"

Motorola postanowiła umieścić czytnik linii papilarnych z boku urządzenia - osobiście bardzo mnie to ciszy, gdyż moim zdaniem jest to znacznie wygodniejsze, niż czytniki montowane z tyłu. Funkcja nawigacji jednym przyciskiem jest nadal dostępna na dolnym pasku obsługiwanym gestami.

Pełna specyfikacja nadal pozostaje tajemnicą.

REKLAMA
moto-z3-play class="wp-image-745489" title="moto z3 play"

Niestety na pełną specyfikację i cenę Motorola każe czekać nam jeszcze kilka tygodni. Na razie wiemy jedynie tyle, że sercem Moto z3 play będzie Snapdragon 636, rozdzielczość aparatów z tyłu to 12 i 5 MP, a tego z przodu 8. Tajemnicą pozostaje nawet pojemność akumulatora, za to w oficjalnej informacji prasowej możemy przeczytać, że po podłączeniu modułu Moto Power Pack telefon będzie w stanie działać do 40 godzin bez ładowania. No super, szkoda że nie wiadomo, co ile będzie trzeba go ładować bez tego modułu. Ot, taki szczegół.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA