REKLAMA

Nowe wersje iOS-a i macOS-a zobaczymy 3 czerwca. Apple ogłosił datę WWDC

Konferencja WWDC19 rozpocznie się 3 czerwca. Apple przez 5 dni będzie karmił developerów informacjami o nowościach w swoich systemach operacyjnych. 

14.03.2019 19.30
Konferencja Apple WWDC19
REKLAMA
REKLAMA

Startująca 3 czerwca konferencja WWDC będzie się odbywać w San Jose w pięknej Kalifornii. To już 30. edycja wydarzenia, które skupia na sobie spojrzenia developerów i mediów branżowych z całego świata.

Choć Worldwide Developer Conference organizowana jest przede wszystkim z myślą o twórcach oprogramowania, to jej główny element jest przeznaczony dla oczu i uszu nas wszystkich. Z otwierającej wydarzenie prezentacji dowiemy się, jakich nowości możemy się spodziewać w najbliższym czasie w iOS, macOS, watchOS i tvOS.

Prawdopodobnie najważniejszą nowością będzie prezentacja SDK o kodowej nazwie Marzipan, które umożliwi tworzenie uniwersalnych aplikacji dla iOS i macOS. Aplikacje z iPada byłyby dostępne na komputerach z macOS. Plotki wskazują na możliwość odświeżenia interfejsu użytkownika systemu mobilnego Apple'a. Przypomnijmy, że w iOS 12 wprowadzono niewiele zmian, bo skupiono się na optymalizacji systemu.

Konferencja Apple dla programistów class="wp-image-904638"

WWDC to konferencja dla programistów, więc apetyt na nowy sprzęt lepiej poskromić.

Nie wiadomo, czy konferencji zobaczymy nowy sprzęt. To raczej wątpliwe. Apple uruchomił już zapisy na konferencję. Mogą w niej wziąć udział uczestnicy Apple Developer Program i Apple Developer Enterprise Program. Sama rejestracja nie gwarantuje jednak zdobycia biletu. Ponieważ liczba zainteresowanych jak zwykle przekroczy liczbę dostępnych miejsc. Możliwość kupienia biletów zostanie rozlosowana wśród zarejestrowanych. Szczęśliwcy mają czas do 20 marca na skorzystanie z okazji. Bilety kosztują bagatela 1599 dol.

REKLAMA

Tymczasem wielkimi krokami zbliża się niespodziewana marcowa konferencja Apple'a. Firma zaprezentuje na niej najprawdopodobniej usługę Apple VOD.

Na Spider's Web będziemy obszernie relacjonować wydarzenia związane zarówno z najbliższą konferencją, jak i WWDC.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA