REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bezpieczeństwo

Ogarnij swoje hasła - Firefox Lockbox dostępny na Androida

Darmowy menadżer haseł prosto od Mozilli od teraz na Androidzie. Firefox Lockbox to aplikacja skierowana do dość wąskiego grona odbiorców. 

27.03.2019
18:44
Firefox Lockbox na Androida
REKLAMA
REKLAMA

Firefox Lockbox ląduje na Androidzie. To kolejny produkt Mozilli, który ma nas przekonać, że bezpieczeństwo w sieci to nie przywilej bogaczy, ale prawo każdego z nas. Za aplikację do zapamiętywania haseł zapłacimy dokładnie 0 zł.

Menadżer haseł Firefox Lockbox

Firefox Lockbox to jeden z wielu interesujących projektów Mozilli, skupionych wokół prywatności i bezpieczeństwa. Zaledwie dwa tygodnie temu firma udostępniła Firefox Send, serwis do bezpiecznego transferu plików, teraz idzie o krok dalej, oferując swoim fanom z Androidem nowy menadżer haseł. I naprawdę chciałabym tu napisać z menadżer prawdziwego zdarzenia, ale niestety nie mogę.

Wszyscy wiemy, że stworzenie dobrego hasła jest znacznie trudniejsze, niż się może wydawać. Teoretycznie musi być bowiem łatwe do zapamiętania przez nas, ale trudne do złamania przez bardzo złych ludzi, a w dodatku być unikalne i nie powtarzać się w naszej barwnej i bogatej historii kont internetowych. Menadżery haseł są jak miecz Damoklesa hasłowych dylematów. Rozwiązują problem tworzenia bezpiecznych haseł, ucinając go i zmianiając trochę zasady gry. Tradycyjny menadżer generuje za nas skomplikowane hasło, które co prawda zapamiętać trudniej niż wszystkie stolice województw i powiatów, ale taki jest plan. Menadżer zapamiętuje je bowiem za nas, odciążając przepełnioną po uszy głowę. Niestety ten stworzony przez Mozillę tego akurat nie potrafi.

Lockbox służy bowiem przede wszystkim do przechowywania haseł, które wcześniej zapisaliśmy na naszym firefoksowym koncie. Aplikacja synchronizuje się z nim, ściąga je i przechowuje bezpiecznie zaszyfrowane.

Gorszy niż inny menadżer haseł, ale lepszy niż zapisywane hasła w książce adresowej.

REKLAMA

Firefox Lockbox to rozwiązanie pomiędzy normalnym menadżerem haseł a zapisywaniem ich na liście kontaktów w telefonie pod super tajnymi hasłami, takimi jak imię wszystkich psów w naszej rodzinie do 10 pokoleń wstecz. Do tej pory był dostępny tylko na iOS-a, teraz mogą się nim cieszyć także użytkownicy Androida. Aplikacja jest darmowa. Można się do niej logować za pomocą rozpoznawania twarzy lub odciskiem palca.

Jeśli jednak chcesz czegoś, co nie tylko zadziała jak nieco bezpieczniejszy notes, warto rozejrzeć się w sieci za menadżerem haseł z prawdziwego zdarzenia. Do wyboru jest dużo ciekawych propozycji - zaczynając od 1Password, współpracującego ze znaną stroną haveibeenpwned, po popularny LastPass, który też jest dostępny w wersji darmowej. Warto porównać ich oferty i wybrać ten, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA