REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Cyfrowy Polsat bez talerza. Do oferty wchodzi telewizja kablowa IPTV

W ofercie Cyfrowego Polsatu pojawi się telewizja kablowa. Odbiór sygnału bez talerza satelitarnego będzie możliwy dzięki technologii IPTV. Usłudze dedykowany jest nowy dekoder Evobox IP, który zapewnia dostęp na telewizorze do nawet ponad 150 kanałów.

26.03.2019
9:31
Cyfrowy Polsat bez talerza. Do oferty wchodzi telewizja kablowa IPTV
REKLAMA
REKLAMA

To musiała być kwestia czasu. Cyfrowy Polsat jest właścicielem Netii, która ma w ofercie IPTV i dekoder Netia Player, teraz wprowadza tę technologię u siebie. IPTV daje możliwość przesyłania sygnału telewizyjnego w sieciach szerokopasmowych opartych na protokole IP.

Dzięki temu klienci Cyfrowego Polsatu będą mogli oglądać telewizję bez montażu anteny satelitarnej. Aby skorzystać z nowego rozwiązania, poza dekoderem Evobox IP, trzeba również mieć dostęp do internetu stacjonarnego od operatora sieci Plus, Netii lub Orange o minimalnej prędkości pobierania 8 Mb/s (na jeden dekoder).

Oferta dostępna na IPTV jest podzielona na takie same pakiety, jak telewizja satelitarna.

Abonamenty zaczynają się od 20 zł miesięcznie (pakiet Rodzinny z Cinemax, łącznie 70 stacji), a kończą na 120 zł miesięcznie (Premium Max Plus ze 156 kanałami).

Dekoder Evobox IP można podłączyć do internetu za pomocą kabla sieciowego i bezprzewodowo, wykorzystując wbudowany moduł WiFi. Urządzenie umożliwia korzystanie z funkcji CatchUp (oglądanie wybranych programów nawet do 7 dni wstecz od ich emisji), TimeShift (zatrzymywanie i przewijanie wybranych programów do 3 godzin) oraz ReStart (oglądanie wybranych programów z kanałów linearnych od początku).

REKLAMA

Dzięki funkcji autoryzacji usługi Multiroom HD (od 5 zł miesięcznie) użytkownicy mogą korzystać z oferty programowej na 4 telewizorach jednocześnie. Telewizję kablową w technologii IPTV można łączyć w ramach programu smartDOM z innymi usługami Cyfrowego Polsatu i sieci Plus.

Wprowadzenie nowej oferty opartej na technologii IPTV to kolejny etap w rozwoju naszej Grupy i odpowiedź na zmieniające się potrzeby i oczekiwania naszych klientów, którzy teraz będą mogli zdecydować, który sposób dostarczania treści telewizyjnych – satelitarny czy IPTV – jest dla nich najwygodniejszy. Od grudnia zeszłego roku zapewniamy w ofercie sieci Plus Internet stacjonarny w oparciu o infrastrukturę Netii, który jest idealny do łączenia z nową usługą telewizyjną Cyfrowego Polsatu – powiedział Maciej Stec, Członek Zarządu w Cyfrowym Polsacie S.A. i Telewizji Polsat Sp. z o.o.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA