REKLAMA

Składany Huawei Mate X na pierwszych zdjęciach. Oto rywal Samsunga Galaxy Fold

Nareszcie poznaliśmy nazwę i wygląd składanego smartfona Huawei. Huawei Mate X zapowiada się tak dobrze, że wręcz trudno w to uwierzyć.

22.02.2019 19.23
Składany Huawei Mate X na pierwszych zdjęciach. Przyszłość nadchodzi
REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Huawei oficjalnie zaprezentował smartfon Mate X. Czytaj więcej: „Samsung Galaxy Fold może się wstydzić. Huawei Mate X to pod każdym względem lepszy składany smartfon”.

Ostatnia prezentacja składanego Samsunga Galaxy Fold rozbudziła wyobraźnię fanów technologii. Smartfon wyznacza zupełnie nową drogę na rynku mobilnym, ale jednocześnie pokazuje, jak wiele jeszcze trzeba wymyślić. Galaxy Fold składa się z mniejszych lub większych kompromisów, ale z pewnością warto mu się przyjrzeć.

Huawei nie stoi w tyle. Oto pierwsze zdjęcie składanego Huawei Mate X.

Na fotografii widzimy moment rozkładania banera reklamowego, najpewniej na stoisku Huawei na targach MWC, które rozpoczynają się w poniedziałek. Sama konferencja Huaweia odbędzie się natomiast w niedzielę, a zaproszenie nie pozostawia złudzeń: gwiazdą będzie składany smartfon.

 class="wp-image-892696"

Grafika na zaproszeniu odzwierciedla to, co widać na banerze, czyli składanego smartfona wyposażonego w elastyczny ekran. Huawei ma zupełnie inny pomysł od Samsunga, ponieważ po złożeniu urządzenia ekran jest na zewnątrz. W Samsungu po złożeniu smartfona nie widzimy dużego ekranu, a możemy korzystać jedynie z małego panelu na froncie urządzenia.

Pomysł Huaweia trafia do mnie zdecydowanie mocniej. Huawei Mate X wygląda bardzo futurystycznie. Zaskakuje zwłaszcza minimalna grubość smartfona oraz fakt, że w miejscu zgięcia ekran musi wykazywać się pewną dozą elastyczności. Jestem szalenie ciekaw, jak to rozwiązanie spisuje się w praktyce.

 class="wp-image-892699"
Fot. @RODENT950

Wygląda na to, że część komponentów trafi na pogrubioną część znajdującą się na jednej z krawędzi urządzenia, co przypomina bryłę czytnika Kindle Oasis. Pogrubiona część Huawei Mate X mieści aparat z trzema obiektywami, fizyczne przyciski, a także czytnik linii papilarnych.

Pytań jest wiele, a odpowiedzi poznamy prawdopodobnie w niedzielę.

Jestem ciekaw, jak producentowi udało się rozwiązać kwestię oprogramowania przy tak niecodziennej formie urządzenia. Kolejną niewiadomą jest akumulator. Szalenie cienka konstrukcja sugeruje, że ogniwo nie będzie miało dużej pojemności.

 class="wp-image-891157"

Całość prezentuje się jednak wybornie i bardzo futurystycznie. Taki koncept wygląda na ciekawszą i bardziej przemyślaną konstrukcję od Samsunga Galaxy Fold, choć wielką niewiadomą pozostaje wytrzymałość elastycznej części ekranu w miejscu zagięcia.

REKLAMA

Ekipa Spider’s Web będzie obecna zarówno na konferencji Huaweia, jak i na samych targach MWC, więc spodziewajcie się obszernych materiałów przedstawiających Mate’a X.

AKTUALIZACJA: Huawei oficjalnie zaprezentował smartfon Mate X. Czytaj więcej: „Samsung Galaxy Fold może się wstydzić. Huawei Mate X to pod każdym względem lepszy składany smartfon”.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA