REKLAMA

W T-Mobile, Orange, Play i Plusie możemy kupić telefony bez umowy. Zrobiliśmy przegląd ofert

Czy zakup telefonu u operatora bez długoterminowych zobowiązań, w tym na raty, się opłaca? Sprawdzamy oferty na smartfony bez umowy w sieciach T-Mobile, Orange, Play i Plus.

30.01.2019 12.36
smartfon bez abonamentu telefon bez umowy play t-mobile plus orange
REKLAMA

Zakup telefonu u operatora kojarzy się z podpisywaniem długoterminowej umowy. Raty za urządzenie spłaca się wtedy razem z abonamentem na usługi telekomunikacyjne, zwykle przez 24 miesiące, a czasem nawet na 36 miesięcy. Nie jest to jednak jedyny sposób na to, by kupić telefon u operatora.

REKLAMA

Zakup smartfona bez abonamentu.

Telekomy zdają sobie sprawę, że klienci coraz częściej wykupują u operatora wyłącznie abonament, często w ramach umowy bezterminowej - lub rezygnują z niego w ogóle na rzecz oferty na kartę. Abonenci wolą wyposażyć się w telefon na własną rękę. Zwykle zakup smartfona z abonamentem jest nieopłacalny.

Telekomy proponują jednak, by klienci mimo wszystko wyposażyli się w telefon właśnie u nich. Smartfony bezpośrednio od sieci komórkowych, bez wiązania się długoterminową umową, można kupić za gotówkę lub na raty. Postanowiłem sprawdzić, jaką ofertę na telefony bez umowy mają T-Mobile, Orange, Play i Plus.

Smartfon bez abonamentu w sieci T-Mobile

Magentowa sieć ogłosiła nową ofertę na smartfony bez umowy pod koniec stycznia. W tej ofercie znalazło się 14 promowanych przez sieć urządzeń od takich firm jak Alcatel, Huawei, Motorola, myPhone, Nokia, Samsung i Sony. Telefony bez abonamentu można kupić od ręki lub na raty. Opłatę można rozłożyć na 10 lub 20 rat bez dodatkowych kosztów.

Przykładowe ceny telefonów bez umowy w T-Mobile to Huawei Mate 20 Lite za 1380 zł, Nokia 3310 za 279 zł i Samsung Galaxy A7 za 1380 zł. Więcej informacji na temat smartfonów bez umowy w T-Mobile możecie znaleźć w osobnym wpisie.

Smartfon bez abonamentu w sieci Play

Podobną ofertę na telefon bez umowy ma również Play, a opisywałem ją na łamach Spider’s Web we wrześniu 2018 roku. Postanowiłem jednak sprawdzić, jak cennik fioletowego operatora prezentuje się obecnie.

W ofercie Play znalazło się aż 91 telefonów (lub zestawów, w których zawarty jest telefon), które można kupić za gotówkę lub na raty. Są tam produkty kilkudziesięciu marek, ale najwięcej smartfonów poza abonamentów pochodzi od takich firm jak Huawei, Samsung, Xiaomi, LG i Apple.

Przykładowe ceny urządzeń bez umowy w Play to Huawei Mate 20 Lite za 1399 zł, Nokia 3310 za 249 zł i Samsung Galaxy A7 za 1399 zł. Wygląda więc na to, że ceny są na z grubsza tym samym poziomie, ale mogą być zarówno nieco wyższe, jak i nieco niższe w zależności od modelu. Nie ma tu reguły.

Smartfon bez abonamentu w sieci Orange

Telefon bez umowy można znaleźć również u pomarańczowego operatora. Na stronie internetowej wyszczególnione zostały 83 różne modele smartfonów takich marek jak Huawei, LG, Apple, Samsung, Sony czy HTC, które można kupić za gotówkę.

Ceny w Orange nie wypadają jednak specjalnie dobrze. Operator życzy sobie dla przykładu 1599 zł za Huawei Mate 20 Lite. Nokia 3310 to koszt 259 zł, a Samsung Galaxy A7 kosztuje 1599 zł. Orange ma za to całkiem niezłą ofertę na iPhone’a 8 za 2929 zł.

Telefony w Orange bez umowy można nabyć również na raty, nierzadko w lepszych cenach niż przy zakupie za gotówkę. Jest tu jednak jeden haczyk - aby dokonać zakupu na raty… trzeba mieć już jeden abonament na usługi mobilne w Orange.

Smartfon bez abonamentu w sieci Plus

W przypadku sieci Plus również można nabyć urządzenia bez umowy od wielu różnych marek. Na stronie internetowej można namierzyć 55 modeli od takich firm jak Huawei, Samsung, LG, Motorola czy Apple, aczkolwiek telefonów jest nieco mniej, bo na liście znalazły się również telewizory oraz aparat i gimbal.

Jeśli zaś chodzi o ceny, to niestety jest tutaj nieco gorzej niż w przypadku konkurencji. Za telefon Huawei Mate 20 Lite trzeba zapłacić 1530 zł, a Nokia 3310 kosztuje 330 zł. Z kolei model Samsung Galaxy A7 to koszt 1630 zł. Operator nie chwali się jednak opcją zakupu na raty.

W której sieci kupić telefon? To zależy.

Po przeanalizowaniu tuzina ofert na popularne telefonu okazuje się, że nie ma tu jednego zwycięzcy. Wszystko zależy od konkretnego urządzenia, bo każda z sieci nieco inaczej układa swoje cenniki.

telefon bez umowy cennik play plus t-mobile orange smartfon bez abonamentu class="wp-image-877879"
REKLAMA

Kupując telefon dla siebie, warto przyjrzeć się cennikom każdego telekomu z tzw. wielkiej czwórki. Patrząc jednak na obecne cenniki, jest spora szansa, że najlepszą ofertę będą miały sieci T-Mobile albo Play.

Również w tych dwóch sieciach można szukać oferty, gdy planuje się zakup telefonu bez abonamentu na raty. Orange pozwala wykupić urządzenia na raty tylko swoim klientom, a Plus nie oferuje tej opcji wcale.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA