REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Święta się skończyły, ale prezenty nie. GOG oferuje za darmo grę Soma - jeden z najlepszych horrorów ostatnich lat

Wszyscy chętni mają dwa dni na odebranie upominku od polskiego sklepu z grami.

28.12.2018
21:24
Soma za darmo na GOG-u. To jeden z najlepszych horrorów ostatnich lat
REKLAMA
REKLAMA

Na GOG-u trwa świetna wyprzedaż, gdzie oprócz stałych promocji co kilka godzin pojawiają się okresowe, atrakcyjne zniżki. Raz na jakiś czas może trafić się też zupełnie darmowy tytuł. Była już kultowa przygodówka point and click Full Throttle Remastered, a teraz przyszła pora na jeden z najlepszych horrorów ostatnich lat.

Soma jest grą autorstwa Frictional Games - studia odpowiedzialnego za niezwykle udane serie Penumbra i Amnesia. Podobnie jak z poprzednimi pozycjami, tak i tutaj mamy do czynienia z horrorem z widokiem z pierwszej osoby. Na dodatek takim, w którym zamiast walczyć, musimy uciekać i kryć się przed potworami.

 class="wp-image-862603"

Soma charakteryzuje się duszną atmosferą i mocnym, filozoficznym zacięciem.

Zwiedzając opuszczoną stację badawczą na dnie oceanu, nie raz zachwycimy się i jej konstrukcją, i schowanymi w niej tajemnicami. Gra z pozoru wydaje się klasyczną opowieścią wyjętą z elementarza horrorów, ale szybko okazuje się, że autorzy mają do powiedzenia o wiele więcej i zręcznie mylą fabularne tropy. Tytuł porusza między innymi tematykę świadomości czy człowieczeństwa.

REKLAMA

Można nawet powiedzieć, że to, co Soma chce nam powiedzieć, jest o wiele bardziej istotne niż fakt, że chce nas też przestraszyć. Wszyscy odważni mogą ściągnąć tytuł na stronie GOG-a przez ponad 40 godzin. Warto przypomnieć, że jeszcze przez trzy dni gra jest również dostępna w ramach abonamentu PS Plus. Nie wspominając o fakcie, że zarówno w sklepie PlayStation, jak i na Steamie trwają świąteczne wyprzedaże pełne najróżniejszych promocji.

Tak czy inaczej jeśli ktoś lubi horrory i nie grał jeszcze w Somę, najzwyczajniej w świecie nie ma żadnej wymówki by nie spróbować. To przygoda w sam raz na zimne, długie wieczory końcówki roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA