REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Sony rozpocznie 2019 rok od solidnej oferty PS Plus - o ile jest się fanem sportów ekstremalnych

Jaka pierwsza oferta PS Plus, taki cały rok?

27.12.2018
19:08
PS Plus styczeń 2019
REKLAMA
REKLAMA

Gry z PS Plus na zakończenie 2018 roku mogły zostawić trochę do życzenia. Z kolei następny pakiet, rozpoczynający nowy rok, zaspokoi raczej tylko te osoby, które lubią sporty ekstremalne. Albo młodych ludzi zagrywających się w Minecrafta.

PS Plus styczeń 2019 - lista gier na PS4:

Steep

Gra, która nie wyszła Ubisoftowi tak, jak by tego chciał. Zimowe szaleństwo na snowboardzie, nartach i paralotni lub w kombinezonie wingsuit sprawiało frajdę, ale nie miało takiej siły przyciągania, by zdobyć wielką popularność. Narzekano przede wszystkim na model sterowania czy monotonię, która szybko wkradała się do rozgrywki.

 class="wp-image-533492"

Nie zmienia to jednak faktu, że ci, którzy lubią sporty ekstremalne i tęsknią za grami w rodzaju SSX, znajdą tutaj dużo dobrego. Przemierzanie pięknie przedstawionych Alp potrafi świetnie odstresowywać. Trzeba też pamiętać, że tego typu gier powstaje bardzo mało. Tutaj natomiast dostajemy i swobodną eksplorację, i wyścigi, i triki czy jazdę ekstremalną - wszystko w urzekającym, górskim klimacie. Tytuł w cyfrowym sklepie kosztuje 79 zł.

Portal Knights

Połączenie gry survivalowej i action RPG-a, do złudzenia przypominające Minecrafta. Portal Knights to jednak coś więcej niż zrzynka jednej z najpopularniejszych gier świata - mamy tutaj o wiele mocniejszy nacisk położony na RPG-owy element. Są zatem i klasy postaci, i statystyki czy rozwijanie postaci. Cieszy też sprawny system walki czy bardzo rozbudowany system craftingu, który jednocześnie można ograniczyć sobie do minimum.

Gra ze względu na stylistykę przeznaczona jest raczej dla młodszych graczy. W cyfrowym sklepie kosztuje 79 zł.

 class="wp-image-862336"

PS Plus styczeń 2019 - pozostałe gry

Oprócz tych dwóch gier na PS4 abonenci dostaną też oczywiście po dwa tytuły na PS3 i Vitę:

  • Zone of the Enders HD Collection (PS3)
  • Amplitude (PS3)
  • Fallen Legion: Flames of Rebellion (PS Vita / crossbuy z PS4)
  • Super Mutant Alien Assault (PS Vita)
REKLAMA

Amplitude to świetna gra muzyczna, z kolei fani mechów otrzymają dwa solidne tytuły wchodzące w skład Zone of the Enders HD Collection. Na Vicie chętni połamią palce z pomocą arcade'owego Super Mutant Alien Assault albo zanurzą się w jRPG-u Fallen Legion: Flames of Rebellion. Ta druga pozycja dostępna jest zresztą również na PS4, ze wzzględu na opcję crossbuy.

W przypadku styczniowej oferty PS Plus dalej trudno mówić o pakiecie, który zachwyci większość abonentów. Niemniej Sony nie schodzi poniżej pewnego akceptowalnego poziomu. Zarówno w Steep, jak i Portal Knights tkwi potencjał na kilka przyjemnych wieczorów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA