REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Masz iPhone'a w Play? Od teraz zakupy w App Store doliczysz do faktury operatora

Jeżeli masz telefon w Play i korzystasz z usług Apple'a, opłaty za zakupy w App Store czy Apple Music dodasz do rachunku operatora.

06.12.2018
11:33
play next abonament w aplikacji subskrypcja cennik jak to działa
REKLAMA
REKLAMA

Od 6 grudnia klienci sieci Play mogą płacić za zakupy w cyfrowych sklepach Apple'a, dodając je do faktury za usługi telekomunikacyjne fioletowego operatora. W ten sposób zapłacimy za aplikacje i gry w App Store, subskrypcję Apple Music, zakup utworów, dzwonków czy filmów w iTunes.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z tej metody płatności?

Obecnie klienci Apple mogą płacić za cyfrowe treści za pomocą karty płatniczej podpiętej do konta Apple ID. Inna możliwość to zakup karty podarunkowej lub doładowanie konta Apple ID na wybraną kwotę.

Funkcja carrier billing działa w ten sposób, że nasze zakupy zostaną podsumowane na fakturze telekomunikacyjnej. Płatności tego typu nie dotyczą wyłącznie iPhone'a. Zapłacimy w ten sposób również za aplikacje na iPada, Maca czy filmy na Apple TV.

W jaki sposób uruchomić płatności za zakupy w App Store, Apple Music & iTunes w Play?

Żeby korzystać z usługi carrier billing wystarczy wejść w Ustawienia i kliknąć zakładkę z naszym nazwiskiem i zdjęciem profilowym.

 class="wp-image-851345"

Następnie klikamy w zakładkę Płatność i wysyłka.

 class="wp-image-851333"

Wybieramy metodę płatności.

 class="wp-image-851336"

Następnie zobaczymy formularz ze szczegółami płatności, a na samym dole opcję Zmień na fakturę operatora.

 class="wp-image-851339"

Wypełniamy formularz i klikamy Dalej.

 class="wp-image-851342"

Metoda płatności będzie domyślna dla naszego Apple ID. Opłaty za kupione treści cyfrowe będą doliczone do najbliższej faktury z Play.

REKLAMA

Dlaczego warto skorzystać z takiej formy płatności?

Niedawno opisywałem fakt zagubienia kart płatniczych. Plastiki zastrzegłem w bankach, tymczasem zbliżał się termin zapłaty za subskrypcje, z których korzystam w App Store. Obyło się bez kupowania kart podarunkowych, bo na szczęście nowe karty zdążyły przyjść przed terminem zapłaty subskrypcji. Gdybym korzystał z usługi carrier billing, brak karty podpiętej do konta nie musiałbym się martwić. To być może skrajny przykład, ale obrazujący problem. W moim przypadku nie wchodziło bowiem w grę doładowanie konta iTunes, bo realizowane ono jest za pomocą domyślnej metody płatności, którą jest karta. Carrier billing uniezależnia nas od karty.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA