REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Karty podarunkowe Apple do App Store i iTunes - jak z nich korzystać?

W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że Apple wprowadził do sprzedaży w Polsce karty podarunkowe do App Store i iTunes. Obecnie trudno je jeszcze kupić, ale nam się udało. Dlatego przygotowaliśmy poradnik dla tych, którzy chcieliby wiedzieć, jak to działa.

11.06.2018
11:40
Karty podarunkowe Apple do App Store i iTunes - jak z nich korzystać? Poradnik
REKLAMA
REKLAMA

Apple w oficjalnym komunikacie poinformował, że karty prezentowe trafią do sklepów:

  • Auchan,
  • Cortland,
  • Empik,
  • iDream,
  • Komputronik,
  • Media Expert.

Od razu po zapowiedzi wprowadzenia kart do sprzedaży obdzwoniłem sklepy tych marek lub wysłałem do nich zapytania mailowe. Większość handlowców nie wiedziała nic o kartach upominkowych, ale prawdopodobnie w ciągu najbliższych dwóch tygodni to się zmieni. Cortland poinformował mnie, że do 14 dni będzie miał karty w sprzedaży we wszystkich swoich salonach.

 class="wp-image-748972"

Już teraz karty prezentowe Apple udało mi się dostać w sklepie Auchan. Co prawda kasjerka nie miała pojęcia, co jej podałem i co chcę kupić, ale z pomocą przyszedł ochroniarz, który wyjaśnił, że takie karty kupuje się w specjalnej kasie w dziale RTV. Tam pracownik skasował ode mnie 100 zł i aktywował kartę.

Zdrapki wiszące na półkach są bezużyteczne. Kody w nich zawarte muszą zostać aktywowane przez kasjera. Taka procedura zabezpiecza sklepu przed kradzieżami.

Jakiej wartości są karty App Store i iTunes?

Apple informuje, że do sprzedaży w Polsce trafiły karty o nominałach 50, 100 i 150 zł. Takie też widziałem w Auchan.

Według Apple mają być też dostępne karty, które klient doładuje wybraną przez siebie kwotą z przedziału od 20 do 200 zł. Jednak nie trafiłem jeszcze w sklepach na takie karty.

Jak skorzystać z karty upominkowej Apple?

Na odwrocie karty znajduje się mała nalepka, która zasłania pole z unikalnym kodem. Po jej zdjęciu zobaczymy kod składający się z 16 znaków (litery i cyfry).

Apple wprowadził do sprzedaży w Polsce karty podarunkowe do App Store i iTunes. Obecnie trudno je jeszcze kupić, ale nam się udało. Dlatego przygotowaliśmy poradnik dla tych, którzy chcieliby wiedzieć, jak to działa. class="wp-image-747757" title="Karty podarunkowe Apple do App Store i iTunes - jak z nich korzystać? Poradnik"

Następnie musisz wejść na stronę appstore.com/redeem, która przekieruje do iTunes Store. W sklepie iTunes należy w zakładce „Sklep” wybrać opcję „Zrealizuj”. Znajdziesz ją w podręcznym menu „Na skróty”.

Apple wprowadził do sprzedaży w Polsce karty podarunkowe do App Store i iTunes. Obecnie trudno je jeszcze kupić, ale nam się udało. Dlatego przygotowaliśmy poradnik dla tych, którzy chcieliby wiedzieć, jak to działa. class="wp-image-747763" title="Karty podarunkowe Apple do App Store i iTunes - jak z nich korzystać? Poradnik"

Następnie trzeba przepisać kod z karty lub skorzystać z kamery w komputerze - po pokazaniu karty w polu widzenia kamery kod zostanie automatycznie rozpoznany, wprowadzony i zatwierdzony.

Apple wprowadził do sprzedaży w Polsce karty podarunkowe do App Store i iTunes. Obecnie trudno je jeszcze kupić, ale nam się udało. Dlatego przygotowaliśmy poradnik dla tych, którzy chcieliby wiedzieć, jak to działa. class="wp-image-747760" title="Karty podarunkowe Apple do App Store i iTunes - jak z nich korzystać? Poradnik"

Pieniądze błyskawicznie pojawią się na koncie.

Do czego można wykorzystać środki z karty?

Do czego dusza zapragnie. Pieniędzmi z karty upominkowej App Store & iTunes zapłacisz za aplikacje, gry, muzykę, filmy, książki lub usługi iCloud.

REKLAMA

Dlatego taka karta to doskonały pomysł na prezent lub jego uzupełnienie - np. gdy umówiliście się ze znajomymi na zakup do danej kwoty, a ty kupiłeś coś fajnego, ale nieco tańszego i nie chcesz wyjść na sknerę. Wtedy możesz dorzucić do podarunku kartę o odpowiedniej wartości.

Karty przydadzą się też, gdy ktoś chce kupić aplikacje lub gry, ale nie posiada jeszcze konta w banku, bo jest dzieckiem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA